BACtrack ви овозможува да го анализирате вашиот алкохол со вашиот Apple Watch

BACtrack има огромна разновидност на спирометри за да го анализираат вашето ниво на BAC пред да го земете автомобилот, избегнувајќи несреќи и казни. И сега нема да мора да носите друг уред на вас, бидејќи со новиот ремен за Apple Watch ќе можете да го видите, во реално време, вашиот алкотест или алкохол во крвта. BACtrack Skin, што е името со кое се крсти овој корисен ремен, има и верзија за носење независно, без потреба од Apple Watch и ветува дека ќе им помогне на многумина кога ќе одлучат дали можат да го носат автомобилот или не, како и истражувачи и пациенти со проблеми поврзани со алкохолот.

Апликацијата што го придружува овој додаток ви овозможува да ги следите нивоата на алкохол во крвта во скоро реално време, прикажувајќи корисен график што ви овозможува да знаете дали нивоата сè уште се во фаза на растење или почнуваат да исчезнуваат од вашето тело. Големата предност на овој уред е што мерењето се изведува пасивно, нема да се грижите за правење рачни мерења, дури и да не се мачите да ставите нешто во уста и да дувате, бидејќи мерењето на нивото на алкохол се постигнува преку кожата.

BACtrack е добитник на бројни награди како еден од најиновативните уреди во сегментот за алкохол, достоен за награда од 200.000 2016 американски долари во мај XNUMX година. Овој мал неинвазивен метар ќе биде достапен од вториот или третиот квартал на годината со цена што ќе биде околу 99 американски долари. Иако ништо не е спомнато за интеграцијата со HealthKit, но имајќи предвид дека тековната апликација веќе е, не остава многу сомнежи за тоа. Доколку сакате повеќе информации за овој уред, можете да се претплатите на билтенот од своја страна веб-страница, или можете да добиете повеќе информации за други слични производи веќе достапни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.