Апликацијата PayPal сега е компатибилна со iPhone X

Малку по малку, и како минуваат месеците од лансирањето на iPhone X, се повеќе и повеќе апликации се ажурираат за да бидат компатибилни со новиот формат на екранот на iPhone X, формат што програмерите треба да се обидат да го искористат за да искористете ги страните на екранот пронајден на страните на „веѓата“ на iPhone X.

Во моментов, последната апликација што стана дел од апликациите дизајниран и прилагоден за iPhone X е PayPal, апликацијата со која не само што можеме да ги видиме движењата на нашата сметка, туку исто така можеме да извршиме секаков вид трансакција со други сметки.

Ова е единствената новина што можеме да ја најдеме во најновата надградба на апликацијата PayPal, од моментот Тие не избраа да додадат ноќен или темен режим за да ги искористат поволностите што ги нуди OLED екранот на iPhone X, нешто логично и нормално, бидејќи оваа апликација ни овозможува да правиме пребарувања и трансфери на пари, активности што траат неколку секунди, а не како апликации за пораки, клиенти на Твитер или апликации за пошта во кои можеме да поминуваме многу часови на ден и тоа со режим на ноќ , потрошувачката на батеријата на дисплејот е намалена.

Од пред повеќе од една година, PayPal беше престигнат од Apple Pay as најкористен начин на плаќање во САД, компанијата што го основаше Елон Маск, PayPal, беше принудена да ја прошири својата област на дејствување, од кои една наоѓаме во можноста да може да се купува музика, апликации, филмови и други преку iTunes, опција која е достапен веќе шест месеци преку нашиот Apple ID.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.