Samsung во својата последна реклама нè нарекува „wallsидови на прегратки“

https://www.youtube.com/watch?v=mzMUTrTYD9s

Честитки за Самсунг, повторно го стори тоа: извадете ги боите од корисниците на iPhone. Се чинеше дека компанијата ни даде пауза во последно време, давајќи соопштенија во кои конечно беше посветена на демонстрација на доблестите на Galaxy S5, наместо да ги критикува слабостите на своите конкуренти, но лажната тревога. Јужнокорејката штотуку објави нов оглас во кој таа се потсмева на корисниците на iPhone и нè нарекува „wallsидови за прегратки“ и морам да кажам, каква причина не и недостасува. Иако повторно ја прави истата стара грешка: не фокусирајќи се директно на чудата на неговиот производ.

На видеото гледаме десетици корисници на iPhone кои лежат на подовите на а аеродром полнење на нивните телефони, но и во бањата. Samsung го искористува нискиот капацитет на батеријата на iPhone за да го потенцира долгиот век на траење со Samsung Galaxy S5.

 Објавувањето е curубопитно, бидејќи Самсунг е една од компаниите што направиле најмногу инвестиции во последните неколку години на аеродромите станици за полнење кои, патем, ги користиме не само „wallидните ѓубре“. Оваа типична станица за полнење Самсунг што можеме да ја видиме на аеродром се појавува во рекламата, но без логото на компанијата (бидејќи би било смешно).

Дали Јужнокореецот ќе биде theубоморен на фактот дека iPhone 5s успеа да оствари, за помалку месеци, поголема продажба од својот Galaxy S5, според последните податоци?

Што мислите за рекламата?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

32 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Justiciero dijo

  Тие многу се плеткаат со Apple, вистината и се заморува ... но тој само ја кажа вистината: има поголема автономија, ултра-заштеден режим што трае долго и заменлива батерија. Иако тоа не отстранува колку е ужасен дизајнот на S5, кој после 5 изданија сепак е иста грда камера што излегува со 2 ленти на звучници и завршетоци со сомнителен квалитет.

 2.   Ентони dijo

  и каква лага е тоа?
  боли?
  е дека тоа е крвава вистина дека батеријата на iphone е ужасна!

 3.   Al dijo

  Ајде да видиме ... Q tp нема причина, проблемот со батеријата сè уште е за мене во очекување на предметот на Apple ....
  Ние зборуваме само за одлични вести на ниво на хардвер и софтвер и батеријата, што е нешто што постои од првиот ден во мобилните телефони и паметните телефони, се чини дека никој не се грижи, особено луѓето од блоговите и страниците на секторот, разбирам дека не привлекува толку многу посети како „големите“ протекувања што ги објавувате воопшто, но ако посветите поголемо внимание и „публицитет“ на ова прашање, евентуално нашите телефони да траат повеќе од еден ден, нешто што не мислам дека мора да биде невозможно, треба да биде НОРМАЛНО

 4.   Хуанка dijo

  Сериозно? Менувањето на батеријата е таа автономија? Те молам! Зборувај ја вистината. Колку пати батериите Галакси не мораа да бидат заменети поради нивниот слаб квалитет. Samsung едноставно не се осмелува да не остави со една батерија, но во случај да ви дадеме можност да ја смените. Хахахахахахахахахахахахахахаха јас сум со мојот iPhone 4S веќе 4 години и сè уште е време мојата батерија да ги има истите нормални перформанси. Дали сакате iPhone да ви трае подолго? Васил има случаи со вклучена батерија што му даваат многу повеќе живот на вашиот iPhone, без да го отворате за да ја замените батеријата. Во споредба со големината на S5, футрола со интегрирана батерија не го прави iPhone-от да изгледа поголем од моделот Samsung. Кога ќе биде денот кога Самсунг ќе излезе со вистински квалитетен производ?

 5.   Марио dijo

  Ако размислував за промена на мојот ipjone 5, не би го сторил тоа со компанија што не ги почитува нивните потенцијални нови клиенти.

 6.   Хозе dijo

  Да видиме .. iphone 5s има 1.570 кс, а самсунг галаксијата s5 2.800 има скоро двојно повеќе од тоа, нормално да трае подолго. Сега видеото покажува дека има 10% и дека трае еден ден ..!? СМЕЕЊЕ НА ГЛАС!! Јас сум сериозен, секој Андроид со 10% не дозволува фотографирање и iPhone додека не достигне 0% дозволи фотографирање и сл.

  Она што тие треба да го сторат е да се фокусираат на нивната галаксија s6 затоа што s5 има повеќе рамка од s4 и со тој квадратен дизајн е ужасно !! Повеќе од еден андроид корисник ќе се префрлат на iPhone 6 и да, не од време на време. Повеќето корисници во Шпанија кои се префрлија на андроид е затоа што имаат повеќе екран, за цената или оперативниот систем.
  Оние кои имаат андроид терминали од висока класа .. returnе се вратат на iOS кога ќе излезе iPhone 6 со својот екран 4,7 и не само тоа, но не и дизајнот според протекувањето ufff! Немам зборови.

  1.    анонимен dijo

   Тој додава дека IOS одлично го искористува хардверот со минимална потрошувачка, замислете iPhone со 2.800 батерии jaajaja да трае трипати подолго од галаксијата s5. Колку е болна најавата, како можете да видите дека умираат од завист

  2.    блабла1233445 dijo

   Па, од 10% па натаму, не ми дозволуваат да фотографирам со блиц. И мобилниот никогаш не достигна 0%, со 3-4% секогаш се исклучува. „Епл“ исто така ќе мора да ги прошири своите батерии, поради големината на екранот поради потрошувачката на хардвер, за што не постои сомнеж. Не заборавајте дека неколку компоненти. Можам да ве уверам дека iPhone ја троши батеријата што е одлично, играјќи со пријател кој има z1 компактен во истата игра, без ништо во мултитаска и троши 10% повеќе батерија. IPhones секогаш имаа проблеми со автономијата, само со тоа што сте во сцената би знаеле дека од 4.1.3 веќе минуваше лошо ... Патем, јас користам златни 5s.

   1.    Тлион dijo

    Јас не разговарам за времетраењето и квалитетите на батериите на различни уреди, но она што го спомнувате дека вашиот телефон се исклучува на 3% -4% нема врска со самата батерија, туку со калибрација на истата, доколку калибрирате добро, тоа не треба да се случи на кој било систем (освен ако не е секако оштетено од повеќегодишна употреба).
    ????

 7.   Wilbert dijo

  Отсекогаш сум користел iPhone, но не е лага што вели рекламата, јаболкото ме разочарува секој ден повеќе

 8.   Mauro dijo

  И добро, Самсунг ќе има ужасни дизајни и може да критикувате многу работи, но во својата последна генерација многу ја подобри батеријата, а во претходната генерација беше и над Епл во врска со батеријата, и не е нешто што Мене ми недостасува, 5-те ми траат цел ден, но не се чувствувам слободен да можам да го користам онолку колку што сакам затоа што во спротивно ќе ми снема батерија, и многу ме нервира. Покрај тоа, Apple не покажува голем интерес за подобрување на своите батерии, бидејќи капацитетот на батериите е скоро ист со години, и добро е што Samsung го покажува тоа, можеби така Apple размислува за подобрување на автономијата на своите iPhone-и.

 9.   РАФСТАЈН dijo

  Ајфон веќе подолго време не се натпреварува со никого, веќе изгледа како мобилен телефон од пештерите, се продава само затоа што „убави се“ и го велам затоа што го имав и е бескорисен. Илјадници пати андроид

  1.    Ангелр19 dijo

   Па, мора да имате комплекс или нешто друго, за да влезете во страницата наречена актуелноафон ...

   1.    РАФСТАЈН dijo

    Ниту сложено, ниту ништо, само изнервирано од брендот што купив многу работи од него и сè не успеа ... дека да, ги платив по цена на злато ... и токму рекламата ме донесе тука.

    1.    Ang dijo

     Сè пропадна нели? Реков комплекс ... не знаеш ништо за јаболко ... скршив копче на iphone 5 еден месец откако го купив, ми дадоа друго, шипката многу брзо се потроши по година и пол од купувањето тоа, тие го сменија бесплатно, што не успеа? зошто не отидовте да го поправите? Тие исто така прават сè за помалку од 1 час, ништо за да го испратат до техничката служба и да чекаат 2-3 недели.

 10.   Jorge dijo

  Ги нарекувам компетенции за копирање, копирај ios 7 flat интерфејс, менија за копирање, процесори за копирање, копирање на сите

 11.   Mario2 dijo

  Па не се жалев претерано, батеријата трае помалку, ДА, но мојата задна вода има S4 и троши сè што сака, не трае еден ден, јас правам дури и ако трошам помалку. Да не спомнувам дека тоа е веќе вториот S4 што го имате, првиот беше исфрлен плочата, вториот по два месеци беше запален приклучокот за полнење, и не затоа што беше повеќе од еден ден со полнење само хахаххахаха, затоа господа После 3G, 3GS, 4,5 и 5s, оштетив само 1 батерија и НИКОГАШ не морав да поправам кој било iPhone, го оставам таму.

 12.   IV  N (@ ivancg95) dijo

  Apple е бренд кој применува подобрувања и иновации кога се сигурни во тоа што ќе прават (луѓето мислат дека ни ја продаваат минатото технологија како да е најновата во иновациите). Имав моторола v550, v360, nokia 6500, samsung onix, galaxy mini и сега iPhone 4S, да видиме дали ќе ја погодиш марката што ме разочара најмногу, да, Samsung. Ми се гади од тоа што ми се потсмеваат на мојот iPhone кога тој е еден од најдобрите паметни телефони што постојат и ќе постојат (освен батеријата, но не смееме да претеруваме, батеријата трае повеќе од 1 ден). Кога Самсунг ќе престане да ги создава оние ужасни ниско-квалитетни паметни телефони со тој оперативен систем што работи добро само во првите неколку месеци од употребата, останува на Apple да се натпреваруваат. Само кажи дека мојот iphone е стар 3 години и како нов, дури и оперативниот систем не стана бавен. Ако Apple дејствува правилно, тоа ќе ги натера своите паметни телефони да ги достигнат мнозинството корисници.

 13.   анонимен dijo

  кој се смее последен, најдобро се смее. Самсунг сè уште се грижи, затоа што оние од Купертино не се мачат да ја видат конкуренцијата, додека Корејците се смеат дека се во нивните лаборатории, создавајќи технологија за нивниот iPhone 6, за кратко време го гледам Самсунг, дека другите брендови веќе јадат земја, се верува дека тој е крал и може да го критикува брендот Епл, кој е единствениот што не треба да критикува и тие ќе жалат за тоа.

  Амин!

 14.   cris dijo

  хахахахаха автономија и не се wallидџии xq можат да си ја сменат батеријата за друг да има повеќе батерија хахахаха, те молам !!!!! автономија не измислувај или ставај работи што те болат, тоа е вистината хахаха не измислувај само пиши да пишуваш, сега батеријата на Самсунг трае подолго бидејќи вистината не е многу разликата брат ми има s5 и вистината е не е многу разликата во мојот iphone 5.

  И, да речеме дека тие имаат многу добра батерија, но траат подолго "батеријата" на Самсунг отколку да ги поправат, имам деловна активност и 80% од телефоните се Самсунг, имам колеги исти, па луѓе кои почнуваат да пишуваат за пишување мислат подобро на работите пред да кажат срамота нешта, најдобри и не се лажам и мнозинството кои велат дека Самсунг нема ниту најдобро, имаат ајфон ако не што би правеле тука, тие умре затоа што Apple не дозволува да ја сменат батеријата за друга, тоа е одлично нешто од Samsung.

 15.   Шпански трет dijo

  Да видиме, ова е многу лесно:

  Како што сите знаеме, Самсунг носи многу поголеми мобилни телефони и затоа, неговата батерија е поголема, затоа очигледно има поголем капацитет.

  Ајфоните досега беа со нормални големини и батеријата не даваше повеќе од ако. Логично е дека со лансирањето на iPhone 6 и неговата мега големина, работите се менуваат и имаме физички многу поголеми батерии и логично многу поголем капацитет.

 16.   cris dijo

  Какво шоу, на веб-страница за проф iPhone гледајќи сопственици на iPhone го бранат својот телефон.

  Sadалосно е да те видам.

  1.    Шпански трет dijo

   Да миеш, идиот!

 17.   пилиново dijo

  Но, тие не сфаќаат дека сакаат да ги наречат оние што користат iPhone „wallидни ugиркачи“, за ова тие направија огромна мака да платат за реклама и ... во него, она што можеме да го видиме е дека во аеродром или каде и да е, Додека има 2 лица со Самсунг, има 30 со Ајфон? Тие не го видоа рекламирањето добро? Тие се обесија!. Тие ставаат огромен број луѓе кои се приклучуваат на електрична енергија да ги полнат своите iPhone-и додека 4 будали одат со Samsung. Овие се несмасни дури и за рекламирање.

 18.   шикоти 69 г. dijo

  Мислам дека треба да го земеш огласот за тоа што е, хумористична пародија.

  Ако почнеме објективно да го анализираме, јасно е дека е многу претерано.

  Со S4 морав да ставам батерија од 3030mha за да можам да пристигнам мирно на крајот на денот, со 1020 не се ни молев и со S5 (го имав само една недела) ми пристигна добро но ништо посебен Со мојата употреба не забележав голема разлика со 5-те.

  Ако имате супер интензивна употреба, има кутии за батерии како Мофи, преносни батерии за 15 €.

  На кратко, треба да ги земате работите со хумор.

 19.   Александар dijo

  Па, тој сметаше, според мое скромно мислење, што го решаваат проблемот со батеријата кај „Епл“ ... или „Самсунг“ е апсолутно во право во светот ... Не знам, во моментот мојата батерија на „Ајфон 5с“ трае скоро половина на ден ... можеби е време да се смениме во Samsung .... поздрав и благодарност
  Pd: се надевам дека со оваа најава оние на Apple сфаќаат и ги ставаат батериите, дека им требаат ...

  1.    Талион dijo

   Тоа е дека во реалноста нема што да се „поправи“, технологијата на батеријата е секогаш иста, за Apple да произведе уред што трае еден ден или повеќе, треба да го зголеми уредот (или со тоа што го прави iPhone-от поширок или искористувајќи го со поголем екран со големина). Барем ми се чини разумно да има релативно лесен и покомпактен уред. Сега, ако автономијата на батеријата не одговара на мојата употреба, ставам куќиште, кое на крајот ќе го направи телефонот со иста ширина како да е со иста фабричка батерија. Јас лично повеќе го сакам тоа затоа што имам опција да изберам дали сакам уред малку полесен и со помала автономија или потежок и со поголема автономија (додавајќи го случајот), но еј, тоа е прашање на вкус

 20.   alain dijo

  Па, сигурно ова се случува во САД ... хахахаха се гледам себеси идентификувана ...

 21.   Рамон со топка dijo

  Вие не верувате во тоа или вие, за тоа има објективни прегледи на страници со многу поголем престиж од овој форум на фанбојс.

  1.    Крисбдк dijo

   хахаха каков пенеџ. Вие сте први други реномирани страници го кажаа тоа iOS подобро од андроид и второ фанбојс хахаха изгледа кој го кажува кој сте на iphone страница хахаха подобро замолчете, затоа што ако сте тука многу сигурни дека имате iphone, ако не сакате да имаш еден ако не што правиш тука

 22.   Дејвид Рдз dijo

  Хабер, за оние кои велат дека нивните ајфони траат долго за нивната батерија до 4 години, па дури и така, нивната нормална батерија продолжува, не им верувам је, за вашите информации корисниот век на траење на батеријата е 2 до 3 години, вака во што многу се сомневам дека батеријата му останува иста.
  И заради најавата, според мене, тоа е вистина, бидејќи долго време бев во семејството АППЛЕ и ги познавам нивните производи, и знам дека на тапани тие се АСКО! тие се грижат само да го направат поубав и да го подобрат својот iOS. : v

 23.   Иван dijo

  Вистината, цицање јаболко, самсунг е подобар во однос на батеријата, камерата, резолуцијата на екранот, поврзаноста итн.