Samsung ја претставува втората генерација на Galaxy Buds + со важни подобрувања

Галаксични перки

Како што е закажано, корејската компанија Самсунг официјално го претстави новиот опсег на Галакси С20, заедно со Галакси З Флип, новата заложба на Самсунг за склопување на смартфони и Галакси Пупки +, втората генерација на безжични слушалки со таа застанете пред AirPods на Apple.

Звукот на оваа втора генерација ни го нуди AKG (компанија што Самсунг ја купи пред неколку години) и вклучува нов двонасочен систем на звучници, вклучува вуфер за бас и високотонец за високи тонови. Ако првата генерација веќе беше добра, Samsung работеше на подобрување на она што изгледаше невозможно.

Samsung Galaxy Buds +

Но, Галакси пупки + не се дизајнирани само да слушаат музика, туку се дизајнирани и за оние корисници кои ги користат за да остваруваат повици или видео конференции, бидејќи вклучува три микрофони, еден внатрешен и два надворешни за да се намали бучавата во позадина и секогаш се слушаме јасно. Покрај тоа, таа вклучува функција наречена амбиентален звук што ни овозможува да избегнеме целосно изолирање од околината.

Во однос на траењето на батеријата, од Самсунг го наведуваат тоа можеме да ги користиме Галакси пупки + 11 часа со едно полнење, времетраење што е зголемено на 22 часа со користење на случајот за полнење. Покрај тоа, со само 3 минути полнење, можеме да уживаме во нашата омилена музика 60 минути.

Контролата на допир на Galaxy Buds + е прилагодлива Преку апликацијата за iOS и Android, контролата на допир што ни овозможува со еден допир да ја паузираме или продолжиме репродукцијата, да ја прескокнеме следната песна или да одговориме на повик со два допира. Исто така, имаме можност да допреме и задржиме за да додадеме какво било друго дејство.

Цената на Галакси пупки + во Шпанија е 179 евра и е достапен во бела, црна и сина боја. Тие ќе се појават на пазарот на 14 февруари. Треба да се запомни дека Consumer Reports отсекогаш ги поставуваше Galaxy Buds како најдобра опција за овој тип слушалки преку AirPods и AirPods Pro.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.