UGREEN Hub USB-C, прифатлива и сигурна приклучок за вашиот MacBook или iPad Pro

USB-C ни нуди голема разноврсност, но нè принудува да ги менуваме додатоците со постари врски или да купиме адаптер што ни ги нуди тие врски. Ние го тестиравме UGREEN USB-C центар, со многу интересна цена што ни нуди читач на картички, HDMI и 3 USB порти.

Овој адаптер UGREEN обложувајте се на жичен дизајн, со цел да постигнете поголема компатибилност, така што ќе може да се користи совршено со кој било лаптоп, MacBook Air или Pro на пример, како и со нашиот сакан iPad Pro. Тој користи само USB-C врска на нашиот уред, а неговиот приклучок е доволно мал за да не се меша при поврзување на друг додаток на другата врска на нашиот MacBook.

Исто така, има убава елоксирана завршница што воопшто не се судира со нашите уреди на Apple. Тој е мал и е многу лесен, па лесно можете да го понесете со себе, придружувајќи го вашиот лаптоп или iPad Pro. Ни недостига торба или кутија за транспорт, но со оглед на нејзината цена, не можеме да се жалиме премногу Неговата надворешна алуминиумска структура помага подобро во дисипација на топлина.

Овој адаптер ни нуди читач на картички SD и TF, три USB 3.0 порти и HDMI порта 4K 30Hz. Може да ги користите сите порти истовремено, пренесувајќи податоци од едниот до другиот без никаков проблем. Квалитетот на сликата што може да се испрати од HDMI е доста добар, иако ограничен на 4K 30Hz максимум. Стабилноста на врските е добра, без баговите дури и кога минувате големи датотеки низ нив.

Единствената лоша страна на овој адаптер е тоа нема USB-C приклучок. Ова не е голем проблем кога го користите со MacBook Air или Pro, бидејќи имате други USB-C порти што можете да ги користите, на пример, за полнење на вашиот лаптоп. Во случај на iPad Pro, вие ја зафаќате неговата единствена USB-C порта, така што нема да можете да ја надополнувате освен ако, како во мојот случај, не ја користите магичната тастатура, која има свој USB-C за полнење на iPad Про.

Мислење на уредникот

Ако барате адаптер што ви овозможува да ги користите вашите „стари“ USB додатоци или да се поврзете со монитор или телевизор или да читате мемориски картички, овој UGREEN USB-C Hub ви го нуди сето ова со добар дизајн, квалитет на градење за над просекот, и навистина непобедлива цена. Сето ова има и лоша страна: губите USB-C, што може да претставува проблем особено на iPad Pro. Неговата цена е 23,41 € ако ја користиме кодот за попуст 9NSISN75 (важи до 31 јули 2020 година) на Амазон (линк).

UGREEN USB-C центар
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
23
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Поврзувања
  Уредник: 70%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Добар дизајн и конструкција
 • Разновидна порта на располагање
 • Не станува многу жешко

Contras

 • Без USB-C да го наполниме нашиот уред

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.