AirPods Pro може да пристигне во разни бои

Постојано се појавуваат гласини за следниот AirPods Pro што може да го видиме подоцна оваа година, дури има и гласини дека следната недела. Новите „вистински безжични“ слушалки на „Епл“ би можеле да доаѓаат со нови карактеристики, како откажување на бучавата, но исто така и со нов дизајн и нешто што го бараме уште од првата генерација на AirPods: нови бои.

Според „Економски дејли њуз“, кинеска веб-страница за вести, новите „AirPods“ би можеле да пристигнат со вкупно осум бои, вклучувајќи ги и четирите што ги гледате на сликата од статијата што ја придружуваат четирите бои на iPhone 11 Pro: Златна, сребрена, светло сива и ноќна зелена боја.

Вкупно осум бои се чини како ризичен облог, имајќи предвид дека од неговото лансирање, пред скоро две години, ги имавме само во бело. Меѓутоа, ако погледнеме што направи Епл со своите слушалки „Битс“, тоа е можност дека не можеме да го исклучиме ниту едното ниту другото. Покрај тоа, мора да додадеме детали дека четирите бои што ги споменавме и кои одговараат на боите на сегашниот iPhone 11 Pro, би биле со мат финиш., како и за стаклениот заден дел на iPhone, новитет оваа година што е многу добро прифатен од корисниците.

Покрај овие нови бои, AirPods Pro би вклучувал и откажување на бучавата, отпорност на вода и пот, метално тело и повисок квалитет на звукот од сегашните AirPods. Исто така се шпекулира за различни режими на звук, вклучително и режимот „транспарентност“ што ќе ви овозможи да го потиснете откажувањето на бучавата и да слушате амбиентален шум. Со цена од околу 259 долари, овие AirPods Pro би биле поскапи за 60 долари од AirPods 2 со кутија за безжично полнење (199 долари). Со промената во Шпанија тие би можеле да достигнат 289-299 евра, 60-70 евра поскапи од AirPdos 2 со безжично полнење. Кога еден главен во октомври изгледа тотално отфрлен, овие нови AirPods Pro би можеле да пристигнат преку едноставно соопштение за јавноста, нешто навистина изненадувачки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.