Amazon ја обновува опсегот Echo со нов дизајн и претставува два нови Fire TV

Амазон Ехо Прикажи 10

Од Амазон да го лансира својот прв паметен звучник управуван со асистент во 2014 година, Компанијата на Jeеф Безос доминира на овој пазар, пазар кој продолжува да расте со скокови и граници секоја година благодарение на големиот број паметни уреди кои ни овозможуваат далечинско управување со нашиот дом.

Амазон штотуку воведе годишно обновување на опсегот Ехо, опсег што е целосно менување на дизајнот а тоа исто така вклучува и нови модели за претворање на нашите телевизии во паметни. Воведе и нова надворешна безбедносна камера, па дури и дрон со камера што се активира кога ќе открие присуство на натрапник.

Оган ТВ стап

Оган стап ТВ

Досега најевтината верзија на уредот Амазон за консумирање содржина преку стриминг, Оган ТВ стап сега е 50% помоќен од ланскиот модел, овозможувајќи ви да уживате во преносот на видео без прекини.

Команда вклучува гласовна контрола да пребарувате и репродуцирате содржина, како и да контролирате ТВ и звучна лента вклучена и исклучена без потреба од друг далечински управувач. Поддржува Dolby Atmos и има на располагање илјадници апликации, Alexa вештини и канали.

Fire TV Stick има цена од 39,99 евра и можете да го купите преку овој линк.

Fire TV Stick Lite

Fire Stick TV Lite

Буџетната верзија на Fire TV Stick, синхронизирана Fire TV Stick Lite За да се разликува од нормалната верзија, има цена од 29,99 евра и две главни разлики со моделот од 39,99 евра. Овој модел не поддржува Долби Атмос, така што нема да можеме целосно да уживаме во овој квалитет на звук.

Другата разлика е во тоа не вклучува копче за вклучување и исклучување и телевизорот и звучната лента. Далечинскиот управувач вклучува копче кое ни овозможува да комуницираме со Alexa за пребарување и репродукција на содржини. Како Fire TV Stick, имате на располагање илјадници апликации, Alexa Skills и канали.

El Fire Stick TV Lite е со цена од 29,99 евра можеш купете го директно преку овој линк.

Оган ТВ коцка

Оган ТВ коцка

Иако Амазон веќе ни го понуди Fire TV Stick 4K, компанијата на Jeеф Безос сакаше да ја прошири својата понуда со лансирање на нов производ од овој тип, крстен како Оган ТВ коцка. Fire TV Cube ни овозможува да го контролираме уредот преку говорни команди со Alexa и поддржува 4K ултра HD содржина.

Овој уред вклучува 6-јадрен процесор со кој, покрај содржината од 4K Ultra HD, исто така, има поддржува Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR и HDR10 +.

За разлика од Fire TV Stick, Fire TV Cube вклучува свој микрофон што ни овозможува да управуваме со содржината што уредот ја игра преку говорни команди. За оние кои ја сакаат приватноста, овој модел вклучува специфично копче што ви овозможува да го исклучите микрофонот и да го користите само преку далечинскиот управувач компатибилен со Алекса.

Fire TV Cube е со цена од 119,99 евра и можеш купете го преку овој линк.

Echo Dot

Amazon Echo Dot

La Ехо Точка од 4-та генерација го менува својот дизајн, како и останатите модели, нудејќи заоблена форма, со поставување на статусното светло на дното од истиот. Има специфично копче кое овозможува микрофони да се исклучуваат електронски и во однос на функционалностите, тие ни го нудат истото како и претходната генерација.

Echo Dot е со цена од 59,99 евра, е достапен во антрацит, сиво-сина и бела боја и можете да го купите преку овој линк.

Ехо Точка со часовник

Ехо Точка со часовник

El Ехо Точка со часовник Амазон ја достигнува и четвртата генерација и го достигнува тоа со истите карактеристики што ни ги нуди Echo Dot, но за разлика од оваа, таа е достапна само во бела и антрацитна боја.

Нејзината цена, 10 евра поскапи отколку верзијата без часовник: 69,99 евра и можеш купете го преку овој линк.

ехо

Амазон Ехо

La XNUMX-та генерација Ехо паметен звучник од Амазон исто така ни нуди заоблена големина, иако поголема и подобар квалитет на звукот, звук што нуди јасни издигнувања, динамични средни тонови и длабок бас. Како и Echo Dot, контролното светло се наоѓа на дното, има приклучок за аудио влез / излез, е широк 144мм и висок 133мм.

Ехо е со цена од 99,99 евра, е достапен во антрацит, сиво-сина и бела боја и можете да го купите преку овој линк.

Ехо Покажи 10

Паметниот звучник на Амазон со екран исто така го обновува неговиот дизајн и функционалности. Третата генерација на Ехо Покажи 10 вклучува 10.1 инчен екран што се движи автоматски за да може корисникот да продолжи да ужива во содржината прикажана на екранот.

Благодарение на предна камера од 13 MP, можеме да фотографираме со автоматско врамување, како и видео повици, искористувајќи го автоматското врамување што го интегрира тоа секогаш ќе не сместува во центарот на сликата. Покрај тоа што можеме да ја пуштаме нашата омилена музика од Spotify, Apple Music или Amazon Music, ние исто така можеме да ја конзумираме и содржина достапна на Amazon Prime Video и Netflix (Иако за ова ќе потрае некое време)

El нова ехо-емисија 10 Има цена од 249,99 евра Иако во моментот сеуште го нема во Шпанија (можеме да добиеме известување кога е достапно). Што се однесува до боите, Echo Show 10 е достапен во црно-бело.

Трепкајте ја безбедносната камера на отворено

Трепкајте на отворено

Ако бараме надворешна безбедносна камера компатибилна со еко-системот на Амазон, на располагање ни се Трепкајте на отворено, илиВодоотпорна безжична камера со HD квалитет што вклучува откривање на движење.

Интегрира комуникација во двете насоки, испраќа известувања до корисникот кога е откриено движење, вклучува ноќно гледање и има автономија до две години со две АА литиумски батерии. Цената на камерата Bink Outdoor е 119,99 евра и можеш купете го преку овој линк.

Ако купиме 2, цената е 219,99 евра, 299,99 евра ако купиме 3 и 379,99 евра ако купиме 4. Ако со четири немаме доволно, можеме да купиме дополнителни фотоапарати за 109,99 евра.

Ringвони секогаш со камера дома

Иако овој уред сепак не е достапно во Шпанија и не е познато кога ќе биде (ако конечно пристигне), мора да зборуваме за надзорниот дрон што го претстави и Амазон, дрон што се движи низ куќата кога открива каков било бучава или движење за снимање и пренесување во живо на корисникот што се случува.

Дронот патува низ патеките претходно воспоставени од корисникот целосно автоматски и не може да се контролира од корисникот. Цената на Ring Always Home Ca е 249 американски долари и првично ќе пристигне во САД од 2021 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.