Apple ги ажурира AirPods во верзија 3.5.1

Без никаков шум, без да чекате никаква бета верзија на iOS и дури да не бидете известени со мала белешка во Центарот за известувања на нашиот iPhone, Apple само што ги ажурираше AirPods во фирмверот 3.5.1. Ажурирањето се случува целосно во позадина без интервенција на корисникот и немаме никаква белешка од Apple што укажува на какви промени носи.. Она што го донесе, барем во мојот случај, е обврската да ги ресетирате по ажурирањето за да работат правилно.

За да дознаете дали верзијата на вашите AirPods е веќе ажурирана или не, треба да отидете во менито „Поставки за iOS“ и Општо> Информации, верзијата на фирмверот на вашите AirPods ќе се појави на дното, што во овој случај треба да го означи 3.5.1, сè додека се поврзани со вашиот уред, како што е очигледно. Во случај сè уште да не е ажурирана на оваа верзија, треба да внимавате само да ги поставите во близина на iPhone, да го отворите капакот на неговото поле за да се поврзат и да оставите неколку минути за да видите дали ажурирањето се случува автоматски.

По ажурирањето, забележав дека моите AirPods имаа повеќе проблеми автоматски да се поврзат со мојот iPhone, како и дека репродукцијата не запре кога извадив еден од нив, како што треба. Целосно да ги прекинете врските од iPhone и да ги ресетирате пред повторно да ги поврзете, се чини дека засега беше решението за тој проблем. Seeе видиме дали Apple го подобрил еден од аспектите за кои се жалеле многу корисници: прекумерна потрошувачка на батерија со AirPods во мирување, во нивната кутија, со резултат батеријата на сетот да не трае повеќе од 3 дена без дури и да ги користев. Друг проблем што предизвика прекинување на повиците при користење на AirPods како hands-free, исто така, широко се повторува од корисниците. Ако има какви било новости за тоа што вклучува ова ажурирање на фирмверот AirPods, ние ќе ве известиме веднаш.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.