Apple го лансира iTunes 12.1 со додаток за Yosemite како главна новина

iTunes 12.1

А сега е достапна ново ажурирање на iTunes за OS X и Windows. Постојат неколку нови функции што ги носи iTunes 12.1, иако некои од нив зависат од оперативниот систем што го инсталиравме.

Новина во која можат да уживаат сите корисници, без оглед на оперативниот систем што го имаме на нашиот компјутер, е А. Подобрување на перформансите на iTunes кога станува збор за синхронизација со iPhone, iPad или iPod Touch.

Додаток за iTunes

Ако користиме OS X Yosemite на нашиот Mac, iTunes 12.1 исто така додава a нов додаток за центар за известувања и благодарение на што, можеме да видиме што се репродуцира и да имаме директен пристап до вообичаените мултимедијални контроли. Овој додаток исто така ни овозможува да купуваме песни од радио iTunes што ги слушаме.

Како што можете да си замислите, овој додаток не е достапно за постарите верзии на OS X бидејќи можноста за додавање на овој вид додатоци е ексклузивна за Јосемити.

И се чини дека сите овие се што има ново во iTunes 12.1. Можеби грешка е решена или некој дел од апликацијата е оптимизиран, но Apple не даде повеќе детали во врска со ова.

Ако имате OS X, можете да ја добиете новата верзија на iTunes со пристап до делот за ажурирања во продавницата за апликации Mac. Можете исто така да ги користите врските со директно преземање на iTunes 12.1 за вашиот оперативен систем:

Конечно, имате трета опција за преземете iTunes 12.1 од официјалната веб-страница на софтверот.

За да ја преземете - iTunes 12.1


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ТЕХНОКУБ dijo

  Бидете многу внимателни, бидејќи постои одредена нишка во Reedit која вели дека од неговото инсталирање е невозможно да се врати на 8.1.2

  http://www.reddit.com/r/jailbreak/comments/2u5ji7/warning_do_not_update_to_itunes_121_if_you_plan/

  Поздрав Jailbreakers

  1.    Луис Падилја dijo

   Во истата нишка, многу луѓе велат дека се обновиле без проблеми.

 2.   ТЕХНОКУБ dijo

  IPhone 6 на MAC го намали рејтингот од 6.1.3 на 6.1.2? Изгледа не го прочитав тоа ... Хамм ме чекам хехех Блажена B.Б.