Програмата Apple Renew ги стимулира своите клиенти со картички за подароци

Apple обнови

Сите сега знаеме дека Епл сака да го стори својот дел за да го спаси светот, и ако можете да направите стратегија за маркетинг од ова, тогаш уште подобро во очите на Тим Кук и компанијата. Она што мора да го имаме предвид сепак е тоа нашиот стар iPhone може да се рециклира И вреди ако се решиме да го смениме, со цел да купиме нешто малку поново, побрзо или едноставно со поголем капацитет.

Шемата на програмата Apple Renew им овозможува на сопствениците на производите на Apple и на трговецот да го рециклираат својот стар уред при купување нешто ново. Овде има победа за обете страни, за клиентот добијте пари од следната набавка и за „Епл“ да добие друг уред за рециклирање со својот робот „Лиам“ и со тоа да добие делови што ќе ги користат во нови уреди.

Ако сте со вашиот стар уред во моментов и дебатирате за купување нов, можеби iPhone SE или 9.7-инчен iPad Pro, тогаш може да добиете малку пари за да не биде премногу тешка новата набавка за вас. вашите лични финансии. Всушност, во зависност од тоа што ќе се достави до програмата, попустот може да биде добра перница за набавка.

На пример, ова е она што можете да го очекувате од Apple кога ви го нуди вашиот стар уред.

 • iPhone 4: 50 американски долари подарок картичка (модели од 8 GB, 16 GB и 32 GB)
 • iPhone 4s: 50 американски долари подарок картичка (модели од 8 GB, 16 GB и 32 GB)
 • iPhone 5: 100 долари подарок картичка Apple (модели од 8 GB, 16 GB и 32 GB)
 • iPhone 5c: 100 долари подарок картичка Apple (модели од 8 GB, 16 GB и 32 GB)
 • iPhone 5s: 150 американски долари подарок картичка (модели од 16 GB, 32 GB и 64 GB)
 • iPhone 6: 250 американски долари подарок картичка (модели од 16 GB, 64 GB и 128 GB)
 • iPhone 6 Плус: 300 американски долари подарок картичка (модели од 16 GB, 64 GB и 128 GB)
 • iPad мини: 65 американски долари подарок картичка (модели од 16 GB, 32 GB и 64 GB)
 • iPad Мини 2: 115 долари подарок картичка од Apple (модели од 16 GB, 32 GB, 64 GB и 128 GB)
 • iPad Мини 3: 155 долари подарок картичка од Apple (модели од 16 GB, 32 GB, 64 GB и 128 GB)
 • iPad 2: 60 $ подарок картичка на Apple (модели од 16 GB, 32 GB и 64 GB)
 • iPad 3: 80 американски долари подарок картичка (модели од 16 GB, 32 GB и 64 GB)
 • iPad 4: 125 долари подарок картичка од Apple (модели од 16 GB, 32 GB, 64 GB и 128 GB)
 • iPad воздух: 150 долари подарок картичка од Apple (модели од 16 GB, 32 GB, 64 GB и 128 GB)
 • iPad воздух 2: 225 долари подарок картичка од Apple (модели од 16 GB, 32 GB, 64 GB и 128 GB)

За повеќе информации во врска со програмата за рециклирање на Apple, посетете ја apple.com/recycling.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.