Apple создава програма за замена на touchpad за iPhone 11

Во Купертино Тешко им е да препознаат кога не ги прават работите добро а понекогаш е потребно подолго од она што би можеле да го сметаме за нормално за да создадеме бесплатни програми за поправка. Пример за ова се наоѓа во проблемите со тастатурите на MacBook со механизам пеперутка, програма за замена за која се создадоа скоро 3 години.

Како и да е, во други времиња, програмата за замена е извлечена од никаде, замена за да се решат проблемите што се откриени на мал број уреди, како што е случајот со оној што ќе ви го кажеме подолу.

Apple создаде нова програма за замена за корисниците на iPhone 11 (само за овој модел) кои можат дx Прашања за искуство каде екранот престанува да реагира.

Програма за замена на iPhone 11

Оваа програма за замена Тој е ексклузивен за iPhone 11, па доколку го имате овој проблем и вашиот терминал е iPhone 11 Pro или iPhone 11 Pro Max, ќе мора да почекате за нова програма или да одите директно во продавницата на Apple за да ја поправите.

Apple утврди дека може мал процент на екрани на iPhone 11 престанете да реагирате на допир поради проблем со модулот за приказ. Терминалите што можат да бидат засегнати од овој проблем се произведени помеѓу ноември 2019 година и мај 2020 година.

преку оваа страница, можете да се консултирате ако вашиот iPhone е меѓу можните погодени внесување на вашиот сериски број. Ако е така, преку веб-страницата можете да контактирате со Apple Store или да најдете овластен давател на услуги за да го замените овој модул целосно бесплатно.

Оваа програма е достапна за сите погодени модели на iPhone 11 во текот на две години по купувањето. Ако терминалот покаже физичко оштетување, Apple може да одбие да го поправи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Халил авел dijo

  Мислам дека ќе беше добра идеја да се стави врската до страницата на Apple

 2.   Игнасио Сала dijo

  Врската е во текстот, во претпоследниот пасус.

  Поздрав.