Bang & Olufsen го обновуваат Beoplay E8 со додавање на безжично полнење

Откако „Епл“ усвои безжично полнење со лансирањето на „Ајфон Х“, „Ајфон 8“ и „Ајфон 8 Плус“, многу корисници исто така чекаат безжично да ја полнат случајот „ЕрПодс“, кутија што Епл индиректно најавено со откривањето на несреќната база за полнење AirPower, база за полнење што сè уште не е многу јасно дека конечно ќе се појави на пазарот.

Иако е вистина дека AirPods се едни од најдобрите опции во однос на слушалки со Bluetooth со вклучена основа за полнење, тие не се единствените на пазарот. Од Кина имаме на располагање голем број опции, иако ниту една од нив не се приближува до придобивките за квалитет и автономија што ни ги нуди, нешто што ни нуди Bang & Olufsen Beoplay E8, слушалки што веќе ги анализиравме во iPhone на „Актуалидад“.

Додека Apple сè уште не ја лансира основата за безжично полнење, компанијата Bang & Olufsen штотуку го претстави втора генерација Beoplay E8, слушалки кои ни ги нудат истите карактеристики како и првата генерација, но овој пат вклучуваат безжичен систем за полнење во случајот, што ни овозможува да ги полниме во која било компатибилна основа за полнење.

Цената на оваа втора генерација е зголемена, бидејќи од 299 евра премина на 350 евра. Ако веќе ја имате првата генерација, не мора да го купувате новиот модел за да уживате во безжично полнење, бидејќи ни овозможува да ја купиме само новата кутија, иако неговата цена е доста висока: 200 евра. Bang & Olufsen ќе лансира соодветна основа за безжично полнење со различните бои во кои ќе се наоѓа оваа втора генерација, но во моментот не ја одреди цената. Во моментот ќе мора да почекаме до 14 февруари за да излезат на продажба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.