BTNotificationEnabler: испратете ги сите известувања до часовникот со камче (Cydia)

Известувања за камче

Откако направија А. преглед на основните модификации за новите корисници на Cydia кој до сега не го правеше џеилбрејкот, продолжуваме со новостите за секој ден, денес ви донесуваме една за оние што го купиле блутут часовникот Пил.

Ако имате часовник со електронски екран со мастило, треба да направите џеилбрејк и да инсталирате BTNotificationEnabler, дотерување од креаторот на Graviboard (таа модификација што ги прави вашите икони да паѓаат преку екранот) или од Gesturizer, што ни овозможува да ги испраќаме сите известувања од нашиот центар за известувања до часовникот Pebble.Всушност, овој дотерување испраќа известувања до кој било уред со Bluetooth, не само до овој часовник, но е особено интересен ако имате iPhone со iOS 6, jailbreak и овој прекрасен часовник. На сликата над објавата можете да видите фотографија од Камче прикажува известување за Tweetbot, што, како што знаете, во моментов не е можно, развивачите на твит-бот ќе мораат да го вметнат API на камче во нивната апликација за да работи, што е тешко да се направи. Сега можете стандардно да ги имате сите известувања.

Можете да го преземете гратис en Цидија, Itе го најдете во репото BigBoss. Треба да го имате направено Jailbreak на вашиот уред.

Повеќе информации - Мора да имате модови за нови корисници на Cydia

Извор - IDB.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.