Елгато ги претставува своите додатоци за доаѓањето на HomeKit

апликација elgato-eve-app

Elgato сака да биде присутна во домашната автоматизација што најавува доаѓање на HomeKit на iOS8, ова е причината зошто ја објави најавата за А. палета на производи наречена Ева.

Оваа најава пристигнува пред Apple да може да се претстави се јавува и нејзината функционалност на 9 септември пред почетокот Саем на IFA одржан во Берлин од 5 до 10 септември и на кој ќе ги однесе овие производи.

Овие нови производи ќе им овозможат на корисниците на iPhone и iPad да го контролираат и следат нивниот дом, да создадат совршена атмосфера со контролирање на осветлувањето и да обезбедат трошење на енергија со исклучување кога не се потребни.

Ева линија

Тоа е систем кој работи на апликации за следете го домот од iPhone или iPad. Опсегот на сензори собира податоци за квалитетот на воздухот, температурата, влажноста, атмосферскиот притисок и потрошувачката на електрична енергија и вода во домот.

производи од ева

Овие податоци можат да бидат конфигурирани и статусот ќе биде прикажан во апликацијата Елгато. Функционалноста на системот се базира на интелигентно користење на Bluetooth и благодарение на HomeKit во iOS 8, може да биде контролиран од глас, што значи дека можете да користите гласовна команда за да ги вклучите светлата или термостатот. Погодност и ефикасност сè во едно.

На цените и достапноста на оваа линија на производи ќе бидат објавени наскоро, од друга страна, Апликацијата за контрола на Елгато ќе биде бесплатна и наскоро ќе биде достапна на App Store.

Светилки од авеа

Елгато ја претставува и Авеа, а. паметна предводена сијалица што се контролира директно од iPhone или iPad преку технологија Bluetooth. Апликацијата што ги насочува сијалиците има седум динамични средини и различни бои што можете да ги изберете во зависност од тоа дали сакате да подготвите романтична вечера или едноставно релаксирачка околина.

Елгато Авеа (врска со AppStore)
Елгато Авеаслободен

Овие светилки не бараат инсталација од кој било друг елемент и може да се купи едно по едно, тој е достапен во базите E27 и E26 и дава 7W LED напојување, со 430 лумени и рок на траење на 25.000 часа, завршува профитабилно 39,95 евра што чини секоја единица. Продажбата се врши со помош на корпоративна веб-страница и апликацијата Авеа сега е достапна.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.