GarageBand за iOS и iPadOS додава две нови сесии од Дуа Липа и Лејди Гага

GarageBand

Можно е оние корисници кои ја користат апликацијата GarageBand за iOS или за iPadOS Веќе сум за случајот со новото додавање на две нови сесии кои вклучуваат видео инструкции чекор по чекор и се базирани на хит песни на уметниците добитници на Греми, Дуа Липа и Лејди Гага.

Овие корисници исто така можат да креираат песни со седумте нови пакети имплементирани во апликацијата. Овие додаваат нови отчукувања, петелки и инструменти, така што корисниците имаат повеќе опции во нивните креации и биле Развиен исклучиво за GarageBand од некои од најдобрите продуценти на светот, како Boys Noize, Mark Lettieri, Oak Felder, Soulection, Take A Daytrip, Tom Misch и TRAKGIRL.

Но, ако сето ова ви се чини малку, апликацијата исто така вклучува нов производен пакет базиран на „Уметноста на звукот со Марк Ронсон“ со кои корисниците можат да експериментираат со звуци инспирирани од оваа содржина на Apple Originals.

Боб позајмувачи, Потпретседателот на Apple за светски маркетинг на производи објасни во соопштението за печатот:

GarageBand останува во првите редови во музичката композиција бидејќи им олеснува на почетниците и на професионалците да ги развијат своите идеи од каде било. Оваа нова верзија, која произлезе од нашата соработка со реномирани уметници и продуценти, ги става во рацете на корисниците неверојатна колекција звуци со кои треба да се расправате, па се надеваме дека ќе ја разбудиме креативноста на многу повеќе луѓе за да започнат да компонираат со GarageBand.

Нови продукциски пакети и сесии за ремикс сега достапни како бесплатно преземање во библиотека за звуци GarageBand 2.3.11, најновата верзија на апликацијата за iOS и iPadOS.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.