Сега е достапен iOS 2 Бета 15.5

Apple штотуку ја објави својата нова серија на Beta за сите свои уреди, вклучувајќи iOS 15.5 Beta 2, watchOS 8.6 Beta 2, tvOS 15.5 Beta 2 и macOS 12.4 Beta 2.

На Apple му требаа две недели да ја објави новата Бета 2 за следните надградби на сите негови оперативни системи. iOS 15.5 Beta 2 пристигнува придружен со соодветните верзии за iPad, Apple Watch, Apple TV, HomePod и Mac и повторно пристигнува без релевантни промени кои го прават достоен за тоа „.5“. Промените практично не постојат на корисничко ниво, иако има внатрешни промени кои остануваат целосно незабележани во нашите очи, но тоа би можело да го подготви системот за некои од промените што би можеле да дојдат пред WWDC 2022.

Чудно е што пристигнува верзија на една децимала со толку малку нови функции. Се чини дека овие втори Beta се фокусираат на поправки на грешки и го подготвуваат системот за некои внатрешни промени за кои не знаеме во моментов. Нешто повеќе од еден месец по конференцијата за програмери, WWDC 2022, во која сигурно ќе ги видиме iOS 16, watchOS 9 и macOS 13, најнормално е што секоја важна промена е веќе резервирана за овие нови оперативни системи. Иако од јуни ќе бидат достапни во бета верзија, конечните верзии нема да пристигнат до септември, така што ќе треба да почекаме после летото за да видиме важни промени во софтверот на нашите Apple уреди. Во секој случај, ќе бидеме внимателни доколку има некоја вест и ќе ви кажеме навремено.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.