iBridge, уште еден додаток кој ветува зголемување на меморијата на iPhone

Сигурно многумина од вас, и покрај тоа што не беа многу барани со капацитетот за складирање на вашиот iPhone или iPad, го сфатија тоа 16 GB започнуваат да бидат недоволни јасно. Апликациите заземаат сè повеќе и повеќе, користејќи кеширање што надминуваат неколку GB за неколку недели, а камерите се сè поквалитетни, со што фотографиите и видеата исто така имаат поголема големина.

Apple го забележа овој детал и затоа ја елиминираше опцијата од 32 GB од својот каталог, оставајќи ги влезовите од 16 GB и го прави корисникот практично да изгледа потребно е да се купи верзијата од 64 GB за „само“ 100 евра повеќе. Ако не сакате да поминете низ прстенот на Apple, постојат неколку алтернативни опции на пазарот за да имате повеќе меморија на нашиот iPhone или iPad.

мост

iBridge ветува дека ќе биде уште еден надворешен погон што се интегрира беспрекорно со тековните уреди на Apple. Со својот заоблен дизајн, меморијата заостанува зад уредот и ја прави попогодна опција за употреба. Отстранувајќи ги деталите од неговиот дизајн, во сите други аспекти работи исто како и секој друг УСБ-уред.

За да воведеме датотеки, ние едноставно го поврзуваме неговиот USB крај со нашиот компјутер и го пренесуваме она што нè интересира само со влечење. Подоцна, за да ги видите тие датотеки на iPhone или iPad ќе ни треба надворешна апликација што овозможува читање на содржината на меморијата што ја содржи iBridge. Оваа апликација исто така ќе ни помогне да пренесеме содржина од iPhone на iBridge, така што можеме да направиме автоматски бекап копии на фотографии и видеа за да ослободиме простор во меморијата на самиот iPhone.

Производот изгледа интересно, но оттогаш вашиот капацитет и опциите за цени сè уште не се познати, ќе мора да почекаме да видиме дали вреди или е подобро да ги платиме тие 100 евра повеќе и да се определиме директно за iPhone со поголем капацитет.

Повеќе информации - мост


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Fran dijo

  Цената ќе се движи помеѓу 23 и 65 американски долари од она што можев да го видам помеѓу 16 GB / 32/64,
  Исто така, би била добра опција да ги синхронизирате вашите фотографии со dropbox, onedrive, box, google drive, мега, ... и од време на време да чистите иако сигурно ќе потрошите повеќе интернет-такси кога сакате повторно да ги видите фотографиите.