iCloud за Windows додава нова функција за управување со лозинки

Момците од Купертино лансираа ново ажурирање на апликацијата iCloud достапна во Microsoft Store, чија главна новина се наоѓа во новата функција за управувајте со лозинките зачувани во Apple Keychain и до кои сите корисници имаат пристап од нивниот iPhone и Mac.

Оваа нова апликација за управување со лозинки им овозможува на корисниците да пристапат и да управуваат со нивните лозинки за iCloud од Windows. На овој начин, можеме додавање, уредување, копирање, залепување, бришење или пребарување на кое било корисничко име или лозинка складирани во синџирот со клучеви iCloud на многу поудобен начин отколку од iPhone или iPad.

Менаџер за лозинка ICloud за Windows

Во деталите за ова ажурирање, можеме да прочитаме:

  • Прегледајте ги и управувајте со зачуваните лозинки на вашиот компјутер со Windows со новата апликација Лозинки за iCloud
  • Синхронизирајте ги вашите лозинки на уреди и на компјутер во Edge користејќи ја наставката iCloud Passwords

Откако ќе го инсталираме ажурирањето, за да пристапиме до лозинките, мора потврди го уредот внесување на кодот што Apple го испраќа до нашиот уред за да потврди дека ние сме легитимни сопственици на сметката.

Благодарение на апликацијата iCloud, корисниците исто така можат одржувајте ги вашите фотографии ажурирани на сите ваши компјутери управувани со Windows, креирајте албуми за споделување, поканете ги корисниците да ги додадат своите фотографии, видеа и коментари ...

До сега, единствениот начин за да може да пристапите до лозинките зачувани во iCloud беше преку наставка за Chrome што Apple го лансираше пред нешто повеќе од една година, екстензија што ги принуди корисниците да користат прелистувач базиран на Chromiun како Chrome и Edge на други.

Ако сакате преземете ја оваа нова верзија на iCloud за Windows, можете да го направите директно од следнава врска до Microsoft Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.