iOS 13.3.1 вклучува слики со претстојниот Powerbeats4

 

Powerbeats Pro Се сеќавам кога бев мала и ми дадоа нешто сложена играчка, како автомобил радио контролиран, првото нешто што го направив е да земам шрафцигер и да го одвојам за да видам внатре. Истата работа се случува со iOS.

Секогаш кога ќе се појави нова верзија на фирмверот на Apple, има специјалисти кои користат обратна инженерска технологија за да навлезат во фирмверот и да ја разгледаат неговата внатрешност за новости. Изгледа дека најдоа слика за претстојниот Powerbeats4.

Се чини дека сликите на новата безжична слушалка се пронајдени во најновата верзија на фирмверот на iPhone. Најверојатно тоа ќе бидат новите Powerbeats4, кои сè уште не се појавија на пазарот. Оваа слика беше веќе видена во бета-верзијата на iOS13.3 во декември, а денес е ратификувана бидејќи е и во последната верзија на iOS 13.3.1.

Удари во моќност 4

Икона на Powerbeats Pro лево, новиот Powerbeats4 во центарот и Powerbeats3 на десната страна

Врз основа на овие нови икони, се чини дека Новиот Powerbeats4 ќе има дизајн кој се протега на сегашните Powerbeats3 и Powerbeats Pro. Овие нови слушалки се чини дека имаат повеќе закривен дизајн сличен на Powerbeats Pro, со исто аголно прилагодување на увото и со завиткани куки.

Сепак, Powerbeats4, како и сегашниот Powerbeats3, сепак ќе биде поврзан со кабел помеѓу левата и десната страна, бидејќи кабелот исчезнува надолу од долниот дел на потпорот за уши, може да се види на цртежот. Тие се уште се безжични преку Bluetooth, но двата слушалки се поврзани преку кабел.

Можеме да очекуваме дека новиот Powerbeats4 ќе понуди слични карактеристики како што веќе ги имаат AirPods 2, AirPods Pro и Powerbeats Pro, како на пр. чипот H1 за подобра поврзаност и нови функции на Siri.

На кратко, можеме да кажеме дека Powerbeats4 ќе биде скоро идентичен со Powerbeats Pro, но со кабел помеѓу двата слушалки, и подостапна цена. Ако сегашниот Powerbeats Pro чини 249,95 евра и Powerbeats3 199,95 евра, може да добиеме идеја за цената на новите. 

Датумот на објавување на овие нови Powerbeats4 сè уште не е познат, но Ако тие се веќе вградени во iOS 13.3.1, тоа ќе биде достапност наскоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Марија dijo

  Колку добар производ! Чекам веднаш да излезат на пазарот за да ги купат, овој напис прави многу правда. Јас сум fanубител на брендот и мислам дека направија одлична статија.

 2.   Кени dijo

  Колку добар напис пријател, ми се чини дека им требаше премногу време за да го извадат овој Уред, конечно ќе можам да ги гледам моите филмови во http://www.cinecalidad.plus/ и овие неверојатни слушалки.

 3.   Тони Кортес dijo

  Ви благодариме на Марија и Кени за вашите коментари. Исто така се надевам дека наскоро ќе се најдат во продажба за да ги купат. Се најдобро.