iOS 14 ја воведува функцијата QuickTake на iPhone XR, XS и XS Max

QuickTake

IPhone 11 и 11 Pro беа претставени во септември 2019 година. Една од најпознатите карактеристики беше QuickTake, корисна алатка за сите корисници кои често ја користат камерата. Оваа функција е дозволена активирајте видео запис брзо, без да треба да повлечете за да ја побарате опцијата. Ви го претставуваме iOS 14 ја вклучува оваа одлика на iPhone XR, XS и XS Max. Така, QuickTake повеќе не е ексклузивно надополнување на новите iPhone телефони за да биде функција достапна на сите iPhone телефони од следните изданија.

QuickTake повеќе не е ексклузивна опција за iPhone 11

IPhone 11 и iPhone 11 Pro одликата QuickTake, нова опција што ви овозможува да снимате видеа без да излезете од режимот на фотографија.

Еден од најголемите проблеми што корисниците го имаа при користењето на камерата на нашиот iPhone е тешкотијата во брзото префрлување од режимот „фото“ во режим „видео“. Луѓето од Купертино излегоа со идеја да додадат решение за овој проблем крстен со името на QuickTake. Оваа одлика беше претставена во септември со iPhone 11 и 11 Pro што го прави ексклузивна функција.
iOS 14 беше претставен вчера и многу од возбудливите карактеристики во ова ажурирање не беа објавени за време на презентацијата. Неколку часа подоцна, со достапните информации во центарот за програмери, достапните бета-верзии и ажурирањето на целата веб-страница за компанијата, можеме да дознаеме повеќе за функциите и алатките на iOS 14.
Apple одлучи вклучете ја опцијата QuickTake на iPhone XR, XS и XS Max користејќи iOS 14. Затоа, ако имате некој од овие уреди, можете брзо да преминете од режим на фотографија во режим на видео кога ќе инсталирате iOS 14, исто како и сопствениците на iPhone 11 и 11 Pro. За тоа ќе треба да почекаме за јавните бета-верзии или официјалното лансирање до крајот на годината.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.