iOS 14.6 ќе овозможи додавање е-пошта во Изгубениот режим на објектите на мрежното пребарување

iOS 14.5 Тоа беше едно од најголемите надградби од објавувањето на iOS 14 на крајот на минатата година. Новата starвезда на ажурирањето беше несомнено можноста за отклучување на iPhone без потреба од Face ID благодарение на интеграцијата со Apple Watch и watchOS. Сепак, тие сè уште работат во Купертино и вчера беше лансирана третата бета верзија за развивачите на iOS 14.6. Верзија која не се преправа дека е одлична во однос на новите функции како iOS 14.5, но која носи нешто ново, како на пр можност за додавање е-пошта поврзана со објекти компатибилни со мрежата за пребарување, вклучувајќи ги и AirTags.

Додавањето е-пошта или телефон во Изгубениот режим ќе биде можно во iOS 14.6

Додадете адреса за е-пошта за да може некој да ја најде вашата ставка и да сака да ве контактира. Откако ќе го овозможите Изгубениот режим, оваа адреса за е-пошта ќе биде видлива за лицето кое ја наоѓа вашата ставка. Ова им овозможува на другите да ве контактираат секогаш кога ќе се најдат изгубените предмети.

Еве го описот на карактеристиките на горниот дел од она што е ново во iOS 14.6 Third Beta. Целта е да може да додаде е-пошта поврзана со предметите кои се интегрирани во мрежата за пребарување. На овој начин, кога корисникот ќе изгуби предмет и го ажурира во апликацијата како „Изгубен режим“, информациите поврзани со сопственикот автоматски се појавуваат на уредот од кој е пронајден.

До сега би можеле да воведете А. телефонски број. Сепак, многу корисници претпочитаат да не ги изложуваат своите најлични податоци и да понудат сметка по е-пошта за да овозможат лесен контакт. Иако има уште долг пат до iOS 14.6, веројатно е дека оваа функција ќе биде изменета и ќе варира во следните бета-верзии.

Поврзана статија:
AirTags: Сите трикови, поставки и поставки

Нешто што се истакнува е тоа не можете да комбинирате телефонски број со е-пошта во режим на загуба. Со други зборови, корисникот ќе треба да избере дали сака да се појави една информација или друга. Тоа е нешто што може да се промени бидејќи колку повеќе информации поврзани со сопственикот, толку е поголема веројатноста дека кога станува збор за контакт, пребарувањето ќе биде задоволително.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.