Првата реклама на iPhone 7 ја покажува неговата камера и водоотпорност

Најава за iPhone 7

Ако требаше да истакнеме единствена новина од оние што ќе пристигнат во петок на iPhone 7 и iPhone 7 Plus, ова ќе биде подобрувањето во камерата, особено кај две леќи што ќе бидат во моделот 5.5 инчи. Без сомнение, и Епл мисли така и прва најава за iPhone 7 алудира на напредната камера на моделот Плус во неколку наврати, на пример, на сликата што стои предводник на овој пост.

Но, оваа прва реклама не го покажува само подобрувањето во камерата. Веднаш по моментот во кој ја гледаме сликата над овие редови, почнуваме да гледаме сцени во кои водата е главен јунак И се сеќаваме дека iPhone 7 ќе биде првиот паметен телефон на јаболкото што ќе биде водоотпоренНе толку првиот уред на блокот, бидејќи „Apple Watch“ веќе дојде со IPX7 сертификат што му овозможи да потопи 30 минути до длабочина од еден метар.

Најава за iPhone 7

https://youtu.be/8VrWhr7Qxec

Рекламата од 33 секунди прикажува црно-бели слики цело време, што нема многу смисла ако една од карактеристиките што тие сакаат да ја прикажат е камерата, освен ако намерата е да не потсети дека iPhone 7 и iPhone 7 Plus да биде достапен во две нови нијанси на црно, Сјајна црна o etет црна и мат црна боја.

Објавата завршува со датумот на кој може да се купи првиот iPhone 7, 16 година. Тој датум треба да биде и кога ќе пристигнат првите испорачани уреди, иако не е исклучена можноста некои да пристигнат еден ден порано, нешто тоа веќе се случи минатата година. Во секој случај, ќе информираме за сето ова во догледно време во случај да се случи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   iOS-и dijo

  Се надевам, Пабло, нема да го достават некој ден порано, купувам преку компаниите на Епл и од коментарот што ми го дадоа, можно е да пристигне некој ден порано, иако утре е веќе четврток, па јас сум луд.

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Здраво, iOS. Тие се во право. Apple не фаќа прсти и дава рокови што скоро сигурно можат да ги исполнат. Лесно е да пристигнат неколку дена пред тоа, но подобро е да се мисли дека ќе пристигнат во рокот за секој случај.

   Честитка.