IPhone 8 со про transparentирен OLED екран е уште еден концепт што стигнува до мрежата

Што се однесува до концептите, нема потреба да се поставуваат ограничувања и во овој случај лично зборувајќи, мислам дека нема ограничување од кој било вид во овој рендер или концепт на iPhone 8 создаден од Георгиј Пашков, како што вели поговорката во овие случаи: за сонување дека нема ... Закривен екран изработен од OLED, закривен TFT екран, безжично полнење со брзо полнење, стакло од двете страни (напред и назад) или овој рендер денес се дел од гласините што ги гледаме овие месеци. Очигледно во случајот на овој екран можеме да кажеме дека е нешто практично невозможно да се види оваа година на iPhone, но на крајот гласините, патентите и имагинацијата можат да дадат идеи и е тоа што Apple веќе патентираше во канцелариите на Соединетите Држави има екран сличен на овој или поточно технологијата на про transparentирен екран.

Во овој случај, Пашков дизајнираше рендер за тоа како изгледа надворешниот дел на iPhone и точно е дека не може да се стори ништо, но во овој случај она што веруваме е дека не е можно момците од Купертино имајте уред сличен на овој за оваа година, можеби во иднина да, но не за iPhone 8 или понов.

Во секој случај, алатката што може да му се даде на iPhone со про transparentирен екран или слична на онаа што ја имаме во овој концепт, нема голема употреба од ден на ден, бидејќи иако е визуелна вистина, може да влијае, во пракса тоа може да биде бескорисно. Задниот дел и местото каде што треба да ги поставите батеријата, фотоапаратот, RAM меморијата и другите внатрешни компоненти овој концепт е многу убав, но практично неизводлив за употреба. Она што ми се чини поблиску во овој рендер е сензорот за отпечатоци на дното на екранот, нешто што можевме да го видиме порано отколку подоцна. Што мислите за овој транспарентен концепт на iPhone?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.