IPhone XR и iPhone 12 Pro се збогуваат: ова е опсегот на iPhone

Асортиман на iPhone

Вчерашната презентација на iPhone 13 Исто така, тоа е промена во целиот опсег на Apple iPhone. Ова лансирање вклучува ремоделирање на достапните производи за да се оптимизира производството и да може да привлече максимален можен број корисници, секогаш обезбедувајќи ги најдобрите уреди. По завршувањето на настанот и отворањето на онлајн продавницата, се виде дека Епл престанува да ги продава iPhone XR и целиот iPhone 12 Pro. Ова остава сегашен опсег на можности кои се движат од iPhone SE до iPhone 13 и 13 Pro преку iPhone 12 во неговата стандардна верзија.

Пристигнувањето на iPhone 13 ги поместува iPhone XR и 12 Pro кои повеќе не се продаваат

Начинот на кој Apple ги продава своите уреди е паметен и има многу смисла. Изгледа дека секој iPhone што корисникот е подготвен да го купи е чудо без разлика дали е веќе стар неколку години. Тоа е случајот со iPhone SE што се продава како „Многу iPhone“. За помалку 'или iPhone 12, кој е стар само една година, и го продаваат како' Неверојатно како и секогаш '.

Поврзана статија:
IPhone 13 Pro и Pro Max блескаат во нивната официјална презентација

Сето ова доаѓа од модификација на палетата на iPhone што ја продава Apple. Лансирањето на нови производи го прави Големото Епл да дефинира кои уреди се продаваат. И, исто така, по кои цени и кои се целите на секој од нив. Во случај на опсег на iPhone Apple одлучи да се откаже од производството на iPhone XR и iPhone 12 Pro и 12 Pro Max.

Во моментов, според тоа, само iPhone SE, стандардниот iPhone 12, iPhone 13, 13 mini, 13 Pro и 13 Pro Max. И грубо ова е споредбената табела на четирите одлични модели на iPhone:

iPhone 13 Pro / Pro Max iPhone 13 iPhone 12 iPhone SE
Процесор А15 Боник A15 Bionic A14 Bionic A13 Bionic
Екран 6.7 или 6.1 "OLED 6.1 "или 5.4" OLED 6.1 "или 5.4" OLED LCD екран од 4.7 инчи
складирање 128/128 / 256GB / 1 ТБ 128 / 256 / 512 GB 64 / 128 / 256 GB 64 / 128 GB
Камера Про систем за камера (телефото, широк агол и ултра широк агол) Напреден систем со двојна камера (широк агол и ултра широк агол) Систем со двојна камера (ултра широк и широк агол) Систем со една камера (широк агол)
Conectividad 5G 5G 5G 4 g LTE
Batería До 28 часа репродукција на видео До 19 часа репродукција на видео До 17 часа репродукција на видео До 13 часа репродукција на видео
цена од 1159 XNUMX € од 809 € од 689 XNUMX € од 489 €

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.