JBL ги лансира слушалките Reflect Aware C со USB-C конекција

JBL-Reflect-Aware-icon-0-830x592

Во моментов и додека Apple не ги претстави новите модели на iPhone 7, нема да можеме да оставиме сомнежи и да знаеме дали конечно, според сите гласини, компанијата со седиште во Купертино конечно откажете се од приклучокот од 3,5 мм и изберете да ја користите врската на молња за да слушате музика. Иако можеби, намерата на Apple е исто така да ја елиминира молњавичката врска и да се определи за USB-C конекција, усвојување што порано или подоцна ќе мора да го стори барем во уредите што компанијата ги продава во Европа, па така не бидете изненадувачки ако го донесе за сите терминали.

Иако во последните месеци веќе зборувавме за неколку слушалки кои ни нудат молскавична врска, слушалките со USB-C конекција исто така почнуваат да се појавуваат на пазарот. USB-C конекцијата е достапна на 12-инчни Macbooks што Apple ги објави минатата година и треба да добие ажурирање. Но, тие исто така се наоѓаат во неколку терминали што неодамна се појавија на пазарот како Lumia 950 и 950 XL, исто како HTC 10 кој беше презентиран вчера.

JBL-Reflect-Aware-icon-1-830x554

Компаниите се свесни за ова и веќе почнуваат да пласираат слушалки со оваа врска. Потпис JBL штотуку го претстави моделот Reflect Aware C, слушалки со USB-C врска што имаат и откажување на бучавата, што ни овозможува да ги елиминираме надворешните звуци што можат да пречат на содржината што ја играме преку нив. Овие нови слушалки се отпорни на пот и прскање вода. Покрај тоа, тие исто така ни овозможуваат да одговориме на повиците што ги добиваме на нашиот мобилен уред. JBL Reflect Aware C ќе се појави на пазарот за 159,95 долари, но нема да се најде во продажба до 19 јуни. Кога ќе го сторат тоа, тие ќе бидат достапни во четири бои: сина, црна, црвена кора.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.