Kodi сега е достапна за Apple TV 4

Kodi

За многумина, основната причина за купување на Apple TV веќе постои: Kodi, познатиот мултиплатформски медиа плеер сега е достапен за инсталирање на Apple TV, но има многу мали букви во овие вести: Тоа е многу прелиминарна верзија и нема да ја најдете во App Store, но ќе мора да го инсталирате користејќи Xcode, така што ќе ви треба и Mac за да го направите тоа.

Самиот развивач призна дека верзијата што штотуку ја објави е претходна пред-пред-алфа, односно практично ни кажува да не ја инсталираме и дека сè што тој сака е да знаеме дека развојот на апликацијата за оваа нова платформа е во тек и дека тие веќе имаат прва верзија за да работат на грешките што може да ги имаат и да ја полираат пред да ја лансираат верзијата „Бета“, а подоцна и финалната верзија. Дури и да е така, имајте во предвид дека оваа апликација, поради нејзините карактеристики, никогаш не може да се најде во App Store, затоа ќе мора да се користат алтернативни методи за инсталација.

Коди е мултимедијален плеер со повеќе платформи и повеќе формати, но неговата голема слава е постигната пред сè преку можност за инсталирање додатоци кои ви овозможуваат да гледате телевизиски канали преку Интернет, бесплатни или платени, па дури и да можете да уживате во омилените серии или филмови преку стриминг, без да се грижите дали претходно ги преземате. Овие карактеристики се она за што зборувам кога велам дека никогаш нема да се најде во App Store, бидејќи тие јасно ги кршат барањата на Apple. Ние ќе бидеме внимателни кон еволуцијата на проектот, но засега, ако некој сака да го проба, има сè што ви треба во Форум за Коди, но ние инсистираме, во моментот не вреди да се испроба нејзината инсталација бидејќи ќе биде зафатена со грешки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   адријански dijo

  Јас веќе го инсталирав и го работев и го тестирав
  МИСЛАМ ТОА ДА БИДЕ ВЕРЗИЈА 17.0 ARАРВИС ПРЕБЕТА
  коди е многу стабилна
  некои додатоци не работат добро
  fusionxbmchub
  trasnform
  x конечност
  но
  постојат и други опции
  ПРЕПОРАКИ
  ДЕКА ИНСТАЛИРААТ СУПЕР РЕПО »
  http://srp.nu
  Thereе ја најдете верзијата за jarvis верзија за ова дете што е од истиот развивач
  Вие сте меѓу другите кои веќе работат за мене
  писмо од пелисала
  феникс
  пастув-ИПТВ
  1Канал или други
  и за loversубителите на трокета xxx- добра вест
  цевка 8 лубетубе видео ѓавол Јуџиз работи

  па според мене можете да ја инсталирате оваа верзија
  ако има ПЛУИГ »
  НЕ ИЗБЕРУВАЈ И НЕМА ПОВЕЕ ДА ГИ ВЛЕЗАТ ВО КОДИ
  НЕ Е ПРОБЛЕМ САМО РЕСЕТ НА АПЛЕЛ ТВ4
  И ГО ИНСТАЛИРААТ НОВ УМ
  ЗАПОМНЕТЕ ТОА ТОА Е ЦЕНАТА ДА ИМАТЕ НЕКОИ БЕСПЛАТНИ РАБОТИ
  НИШТО НЕ МО CЕ ДА БИДЕ СОВРШЕН, ПОМАЛКУ АКО СЕ БЕСПЛАТНО !!
  СО СРЕЌА

 2.   Rubén dijo

  Вашиот коментар изгледа многу корисен, но не сум во можност да го инсталирам приклучокот.
  Можете ли да ми кажете како?
  Благодарам

 3.   Маркитос dijo

  Инсталиран, и тој е многу постабилен отколку што е кажано во објавата, бидејќи можете да видите дека лицето што го напишало овој пост го прави тоа од тотално незнаење.

  Функционира и доста добро, точно е дека некои додатоци не успеваат, но нормално е, најкористената работа добро

 4.   JalexFILMS dijo

  Поздрав до сите што ги имам инсталирано коди и како информација за луѓето што инсталираат додатоци од zip датотеки, најдов решение како да ги ставам во системот. Користејќи апликација од mac наречена iExplorer, ја поврзувате Apple TV со Mac и може да ги видите сите папки, да барате kodi и да ги копирате сите zip-датотеки во почетната папка. Па дури и сè е совршено, но јас забележав дека некои додатоци не работат како што е "тимот на Чикаго" волк тим "и многу други испраќаат грешка не ако тоа е заради додатоците на питонот што слушам дека не се вклучени во оваа верзија на коди ако некој успеал Инсталирај би било добро да кажам како го постигнам тоа. Се надевам дека помогна на некој начин.

 5.   Жозе dijo

  Здраво, како си jalexFILMS,
  Која верзија на коди ја инсталиравте на вашиот Apple TV 4?
  Не успеав да инсталирам додатоци од zip.
  На оваа страница се сите верзии на коди за Apple TV 4.
  http://mirrors.kodi.tv/test-builds/darwin/tvos/
  Не знам која верзија си ја инсталирал

  1.    JalexFILMS dijo

   здраво oseозе извини за доцнењето во одговарањето имав напорно време. Но, дозволете ми да објаснам дека има апликација на Mac наречена iExplorer со тоа што е многу едноставна кога ја отворате апликацијата и го поврзувате apple tv 4 со компјутерот со вашиот кабел usb тип c што веќе мора да го направите за да го направите овој процес. Веќе ве препознава во моментот, добро тогаш одите на табулаторот за апликации и сите апликации што сте ги инсталирале на apple tv ќе излезат добро сега одите на kodi и ја барате домашната папка што ја внесувате и во папката за медиуми ги копирате адоните и тоа е тоа брат веќе се наоѓаат во јаболко телевизија додатоците во zip. Па, сега е само да ја поврзете Apple TV со вашиот екран и да ги инсталирате додатоците од zip што ја барате оваа папка каде што сте ги копирале датотеките и bommmmmm. сега имам лоши вести да ти дадам, повеќето додатоци не работат. верзијата што ја користам е 16.0 jarvis. Ако некој има ажурирање, а додатоците добро функционираат, би било добро да ги информирам поздравите и се надевам дека ви помогнав

 6.   chamanazoMIguel dijo

  Еј.
  Јас го инсталирав деновиве на Apple TV 4, го имам инсталирано и на MAC и разликата е што сите Addons работат во втората, а не во Apple TV. Тие не работат; Catoal, Adryanlist, проследувања во живо про и некои од најчесто користените со содржина на шпански јазик. Филмовите на барање функционираат, но не и целата нејзина содржина, на MAC, наместо тоа, работи добро.
  Како да го инсталирам патентот, морав да го сторам тоа од прозорци, во MAC не бев во можност. Во Windows одите во папката, десните копчиња се споделуваат и ги оставаат лозинките оневозможени. Потоа одите во C, корисник и гостин, на пример, во папката Donloaw ги оставате ZIP-датотеките.
  Одите на Kodi, System, Addons, инсталирате од ZIP, избирате wimdows samba и пребарувате корисници, гости, dowloaws и го инсталирате саканиот plun. Ги инсталира во ред, но тогаш тие не работат.
  Мислам дека проблемот е што Kodi е многу зелен за Apple TV.
  Вчера при инсталирање на каналите iptv, Коди се сруши и морав да го избришам и повторно да го инсталирам.
  Се надевам дека бев јасен

 7.   Жозе dijo

  Ви благодарам. Waitе почекам да излезе постабилна верзија
  Вистината е дека повеќето додатоци не работат

 8.   ПРЕД dijo

  Ако се работи, само тој адрилистал не работи во супер репо, но инсталирање од друго репо ако работи, не се проблеми со самиот коди, туку со репо

  1.    JalexFILMS dijo

   Можете да ги поминете репоата што ги влечат, ве молам, тоа е навистина и инсталирано од zip од репо на сите можни начини и ништо не е грешка додатокот од Чикаго преземен директно од официјалната страница супер ажуриран и ништо не испраќа грешки за да видите дали има среќа и јас коментирајте како помина претходно, ви благодарам