Земете Koogeek прекинувачи за HomeKit до 33% попуст

Koogeek продолжува да ни нуди значителни попусти на своите додатоци компатибилни со HomeKit, со попусти што достигнуваат значителни 33% на секој производ. Оваа недела на ред се нејзините прекинувачи кои ви овозможуваат да ги контролирате сите светла во вашата соба преку Siri или од вашиот iPhone.

Автоматизација, далечински пристап и контролирање на сите сијалици во просторија со еден додаток, тоа се некои од доблестите на овие прекинувачи од Koogeek. Размислувате да го промените целото осветлување во дневната соба или спалната соба, но има премногу светилки? Со промена на прекинувачот, тоа ќе биде многу поевтино, а уште повеќе со кодовите што ги нудиме подолу.

Прекинувачот Koogeek е лесно инсталиран со единствено барање да имате неутрална жица, нешто што е многу лесно да се додаде ако вашата инсталација не го вклучува. Ако сакате да дознаете повеќе детали за инсталацијата на прекинувачот, може да погледнете во нашиот преглед во кој ќе ви покажеме како е инсталиран и работи. (линк) Како и сите додатоци на Koogeek, таа се поврзува со мрежата WiFi од 2,4 GHz и има предност во однос на сијалиците: ако домашното светло се изгасне, не останува вклучено кога ќе се врати. Важно: не функционира како прекинувач. Неговата цена е 39,99 €, но со кодот ДЛКОЛИКТ останува на 26,66 € на Амазон (линк)

Другиот додаток е прекинувач за затемнетост, секако исто така компатибилен со HomeKit, и што покрај вклучувањето и исклучувањето на светлата, ќе ви овозможи да го регулирате нивниот интензитет. Компатибилен е со ламби со блескаво светло до 200W, исто така е погоден за затемнети LED светилки или затемнувачки CFL ламби до 200W. Техничките барања се исти како и кај прекинувачот. Неговата вообичаена цена е 46,99 €, но со кодот H8XS56UE останува на 34,84 € на Амазон (линк) Понудите се ограничени на 100 единици по производ и важат до 27 септември.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.