Koogeek попусти за по Cyber ​​Monday

Завршете ја неделата пред Црниот петок, неделата на црниот петок, црниот петок, па дури и сајбер понеделникот, но не грижете се бидејќи светот не завршува и сè уште има понуди за оние кои сè уште имаат што да купат.

Koogeek се враќа со своите понуди оваа недела и овојпат ни го донесе својот сензор за врати и прозорци, паметна лента и инфрацрвен термометар што се поврзува со вашиот паметен телефон. Со купоните што ги нудиме подолу можете да ги добиете со значителни попусти. Запомнете дека понудите се за ограничено време и исто така само за првите 50 продадени единици.

Сензор за врата и прозорец за HomeKit

Сензорот за врати и прозорци на „Епл“ е многу корисен уред и за да се користи како систем за надзор што ве известува кога некој ќе влезе во куќата, или за да го користите во комбинација со други уреди од HomeKit како фрлач на дејства, така што кога ќе отворите врата светлото се исклучува ако било вклучено или се вклучува ако е исклучено. Неговата вообичаена цена е 30,99 €, но со кодот ASKKNIZP можете да ја набавите за 19,99 € до 30 ноември на Амазон (линк)

Паметна лента

Овој пат, паметната лента не е компатибилна со HomeKit, но е компатибилна со Alexa на Amazon и сите нејзини компатибилни паметни звучници, како и оние на Sonos, и со Google Assistant. Неговите четири приклучоци можат да се контролираат независно со неговата апликација за iOS и Android, како и со компатибилни виртуелни асистенти, а исто така има и неколку USB порти за полнење уреди без потреба од дополнителни полначи. Неговата вообичаена цена е 35,99 €, но со кодот QXLMCYCL останува со цена од 26,99 € до 6 декември на Амазон (линк)

Инфрацрвен термометар

Термометар кој за само неколку секунди ќе ја измери температурата на возрасните и децата. Благодарение на неговата Bluetooth конекција, ќе можеме да ги чуваме податоците во бесплатната апликација достапна во App Store и ќе имаме можност да создадеме до 16 различни корисници, заштедувајќи ја историјата на секој од нив. Неговата вообичаена цена е 23,99 €, но со кодот Y9IN2YQF останува на 17,99 € до 6 декември на Амазон (линк)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Начо dijo

  Здраво, имам неколку производи од Koogeek уште од своето основање, како оние од мачката, секој од нив ми даде лоши или добри резултати, но овој пат би сакал да имате мислење за термометарот (веќе неодамна имам уште еден од kogegeek роден).
  За бебе, мало дете или возрасно лице, традиционалниот термометар за пазуви е поточен, дури и ако е дигитален, или овој вид термометар дава сигурни мерења.
  Исто така, би сакал да напишете статија за апликации за родители и за здравјето на нивните деца, се чини дека програмерите повеќе не се обложуваат на нив, а некои што ги користеа пред години за да пресметаат дози на лекови, итн., Веќе не се достапни или ажурирани .
  Ви благодариме и добра работа.

  1.    Луис Падилја dijo

   Според мене, најдобар термометар е отичкиот, кој се вметнува во ушниот канал и со инфрацрвена боја ја мери температурата. Брз е, а со минимална обука дава многу сигурни мерења. Тоа е онаа што ја користам дома и онаа што ја користиме и во повеќето болници.

   Во врска со здравствените апликации ... реалноста е дека сите апликации што ги видов се прилично жални. Точно е дека има малку на оваа тема, и тоа ќе биде поле каде што може да се постигне многу успех ако се постигне корисна и сигурна апликација, но многу е тешко да се направи тоа. Лесната работа е да паднете во алармизам и да ве испратите во собата за итни случаи секогаш кога барате нешто за некоја болест, што е на крајот она што се случува со овие апликации кои наводно ви помагаат и кои не добиваат ништо повеќе од тоа да ве направат пар од евра. Секако дека не сум во можност да направам ваква апликација, исто како што не сум во можност да се консултирам на интернет без да гледам, допирам и да имам целосно чувство за тоа како работи детето. Дијареата може да биде многу тривијална или да предизвика сериозна дехидрираност што бара хоспитализација ... е само еден пример.

 2.   Начо dijo

  Ви благодариме за вашиот одговор. Lookе ги разгледам тие термометри. Во врска со апликацијата, го разбирам вашето расудување и го споделувам, апликација никогаш не треба да ја замени посетата на професионалец.
  Се осврнував на апликацијата, „калкулатори“ што ја внесувате тежината на детето и тие ви кажуваат дали апиретал, Далси или кој било друг лек, во зависност од тежината, одговара на обете. Во моменти на „бучава“ (кога сопругата нервозно ве прашува колку да дадете) и не се сеќавате на дозата или врската, тие многу помагаат и уверуваат.
  Во моментов дозепедијата помага, но не е толку интуитивна брзо, другата што работеше совршено и без компликации беше babymecum, но престанав да ажурирам за нови уреди и морам да ја погледнам на стар iPod или iPhone 3GS.
  Во врска со написот, не престанувам да ги препорачувам производите од овој бренд за нивната функционалност и цени при земање понуди.