Koogeek се занимава со додатоци на HomeKit

Кугик

Повторно носиме нови понуди од Koogeek оваа недела и овој пат сите се за производи компатибилни со HomeKit, Платформа за автоматизација на домот на Apple. Можете да го автоматизирате осветлувањето на домот со овие додатоци по одлична цена.

Разновидна ЛЕД лента што можете да ја поставите насекаде, ЛЕД сијалицата што може да се смени во која било боја и двоен прекинувач за контрола на осветлувањето во голема просторија се понудите што можеме да ги добиеме оваа недела. Понудите ќе траат кратко, затоа не размислувајте премногу за тоа.

Паметна сијалица

Повеќебојна ЛЕД-сијалица со мала потрошувачка што е затемнета по интензитет. Можете да го поставите на која било ламба и да ја контролирате неговата моќност, тоналност и интензитет преку вашиот глас благодарение на компатибилноста со HomeKit и Alexa (во очекување на ажурирање на вештината). Покрај тоа, не ви треба дополнителен мост за неговата конфигурација.   Неговата вообичаена цена е 31,99 €, но со кодот JVEEETE6 останува на 24,99 € на Амазон до 17 декември (линк)

Паметна LED лента

Еден од најпознатите производи на брендот благодарение на можностите за осветлување и декорација што ги нуди. ЛЕД-лента што можете да ја контролирате преку апликацијата Home или вашиот глас преку Siri и Alexa, да го регулира интензитетот или бојата за да создадете различни средини и да програмирате автоматизација со други компатибилни додатоци. Неговата вообичаена цена е 37,99 €, но со кодот CJQJF6LF останува на 27,99 € на Амазон до 13 декември. Ако купите два, неговата цена е 53,98 € и ако купите три, ќе заштедите повеќе, чини вкупно 80,87 € (линк)

Паметен двоен прекинувач

Идеален за големи простории каде што има две различни осветлени зони контролирани од два прекинувачи, овој двоен прекинувач ќе ви овозможи да го контролирате осветлувањето преку апликацијата Koogeek, апликацијата Home или преку Siri на вашиот iPhone, iPad или HomePod без да инвестирате многу износ пари за промена на сите светилки во собата. Неговата вообичаена цена е 55,99 €, а кодот LQ4ZN86D останува на 35,99 € до 17 декември (линк)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.