Крива, водоотпорна кутија за iPhone 6 отпорна на удари

Loveубовта на обвивката на кривата Меи

Никогаш не е лошо да имате покритие заштити го нашиот iPhone од најнеповолни услови А, кога станува збор за нерамнини и вода, моделот Curve од производителот Love Mei е многу интересна опција што мора да ја земеме предвид.

Пред да продолжите да читате за Loveубов на обвивката на кривата МеиМора да биде јасно дека овој производ е наменет за секој што сака екстремна заштита на терминалот и како и обично, ова значи откажување од финетата на терминалот „Епл“. Ако сакаме добро да заштитиме од удари, мора да се обложиме на повеќеслоен дизајн и различни материјали, сè со цел да се подобри апсорпцијата на силата што се јавува кога iPhone паѓа на земја.

Loveубовта на слоевите на корицата на кривата Меи

Ова е токму суштината на овој случај со iPhone 6. На врвот имаме заштитник на екранот изработен од Gorilla Glass (Истиот материјал што го користи Apple за најповршниот слој на екранот. И покрај тоа што носи заштитник на екранот, нормалното функционирање на Touch ID не е оневозможено, што ќе продолжи да го препознава нашиот отпечаток како и секогаш, иако стапката на грешка е точна малку зголемен, принудувајќи нè почесто да го внесуваме кодот за отклучување.

Средниот слој има мисија апсорбираат енергија од удар за да се спречи ударот да се пренесе во куќиштето iPhone. Ако на ова ја додадеме и ригидноста обезбедена од рамка од алуминиум Како резултат, имаме многу солиден сет што ќе го заштити мобилниот што е можно повеќе од какво било назадување.

Бои на обвивката „Meубов Меи“

Треба да се напомене дека овој случај има и низа филтри и капачиња во областа на копчињата, звучниците и портовите за да се спречи влегување на вода и прашина. Ова значи дека ако падне дожд, можеме да го користиме мобилниот без страв дека може да се оштети, дека ако, ова не значи дека можеме да го потопиме iPhone-от. Со случајот Love Mei Curve додаваме отпорност на прскање, но не можете да го потопите мобилниот во вода.

Конечно, споменете дека можеме набавете го капакот на кривата Love Mei за цена од околу 47,99 евра и изберете ја бојата што ја сакаме за алуминиумскиот преден дел, со можност да изберете од широк спектар на нијанси.

Дали е тоа покритие за целата публика? Јасно е дека не и за ден за ден е доста незгодно, но за оние кои имаат мали деца кои не можат да живеат без iPhone, спортистите и непарната група, дополнителната заштита што ја додава случајот е бесценета и ќе ги исполни очекувањата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Блогирај ме dijo

  Малку го крши дизајнот на мобилниот, но сè што е за да го заштитиме нашиот телефон што е добредојдено.

 2.   Хадини dijo

  Ако правите велосипедски или планински патеки или нешто опасно, добро за останатото е да убиете комарци со истрели од топови, мојот пријател го има и тоа е ужасен и тежок сеф, не вреди, го гледам растурен еден, го снопувате во амбалажа и исто така го штити истиот џиџиџиј

 3.   ЛОКИЈО ТЕХНОЛОГИЈА dijo

  ЗАБЕЛЕШЕНО Е ДЕКА НЕ САКАТЕ НЕШТО КВАЛИТЕТ И ПОДОБРУВАЕ! ОВАА ПОКРИВА Е НАЈБРЗИОТ И МНОГУ ПРОЕКТЕН. ПЕРЕФЕКТЕН НАПРАВЕН ЗА ЗАШТИТНИ ANЕБНИЦИ И НЕВИОЧНО! Забележано е дека ќе ги ставите оние заедничките силикони или случаите на ТПУ ЕВТИНИ! НЕ Е НА ВАШЕТО НИВО. ПРОДОЛ BУВАМ КУПУВАЕ ЗАШТИТА ЗА СМАРФОНСКИ ПЕДОРРАС И ЛОШИ КОЧИ! ОВАА ПОКРИВА Е НАЈДОБРИОТ И АКО ИМАТЕ МИНИМАЛНА ТЕГИЛСКА КОМПЛЕТА, ТОА Е НАЈГОЛЕМА, МНОГУ СИЛНА, ЗАШТИТА ЗА ПОРТИ СО ПРОДОЛЕ СИЛИКОНСКИ копчиња, ИМАКУЛАТИРАЈ ILLЕ ГО ДОБИЕТЕ ТЕЛЕФОН ОД КОГА ЕДНО ПРОДАВА! MAAAS PRO далеку лошо !!!!! Со почит