Mikey Digital, микрофонот од Blue Microphones за iPhone

Мајки Дигитал е А. ултра компактен стерео микрофон за кондензатор што го претвора iPhone во мобилен уред за снимање. Овој производ е нов Верзија за молња од неговиот претходен Mikey Digital, fабрикадо од Сини микрофони, компанија специјализирана за звучни уреди со добар квалитет.

Благодарение на технологијата на автоматско откривање на ниво и повеќекратните конфигурации на добивка, овој Мајк ги штити снимките од изобличување. Дури и може да се справи со извори на влез до 130 децибели, дека за да добиете идеја, ќе ви дадам два податоци како референца; прагот на болка на човечкото уво е 140 децибели и овие 130 децибели се бучавата што се создава кога полетува авион. Во секој случај, ако имавме микрофонот на активираниот iPhone би бил целосно оневозможен. 

Мајк-Дигитал

Спецификации

 • Тип на микрофонСтерео микрофон кондензатор кардиоиден
 • Трансдуцерот de градиент на притисок
 • Патрон 44.1 килохерци и 16-битни
 • тежина: 0,18 фунти (81,6 грама)
 • Чест одговор: 35Hz - 20kHz
 • димензии: 2.5 инчи x 2.5 инчи x 0.5 инчи

карактеристики

 • Таа има вртлив приклучок кој покрива 230 степени.
 • Микрофон со кондензатор што овозможува a Прилагодени поставки.
 • Влезот на звук е 1/8-инчен стерео со високи перформанси.
 • Автоматски сензор на нивоа на добивка.
 • Со влез на линија.
 • Plug and Play.
 • Компатибилен со повеќето апликации за снимање видео и аудио

Дистрибуција и цена

Цената е САД долар 99,99 en Амазон или може исто така најдете дилер во вашата област


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   еквиквизитор dijo

  Дали навистина „се дружите“?