Никеи: Случајот AirPods ќе може да го полни iPhone-от

Бидете внимателни со изјавата што ја дадоа Nikkei азиски преглед. Тие тврдат дека нова кутија AirPods со безжично полнење Beе може да вчита iPhone и ни изгледа чудно иако воопшто не изгледа лудо.

Apple би можел да изненади со оваа опција за полнење за корисниците на iPhone и се очекува овој септември да пристигне и безжичната кутија за полнење за Apple AirPods. Ова се сите гласини и шпекулации, но Дали мислите дека би било интересно да можете да го полните iPhone-от со полето AirPods?

Хак за безжично полнење на Airpods

Патент од пред една година веќе предупреди на оваа вест

Една вест пред околу една година веќе објасни во патент во Патентно Епл, дека можната кутија за AirPods може да биде и основа за полнење на iPhone и сега на гласини за оваа можност лансирана од Никеи. Зборовите на Ченг Тинг-Фанг за оваа нова футрола за полнење за AirPods се јасни и тие велат дека корисниците на iPhone ќе можат безжично да ги полнат своите уреди со користење на случајот за полнење AirPods на Apple, што е потврдено од извор на индустријата.

Сè останува во воздухот и ова само ни дава повеќе сомнежи за потребата од лансирање на безжична кутија за AirPods, бидејќи во овој случај iPhone може да биде голем потрошувач на оваа енергија за полнење. Apple може да даде удар на производ за кој навистина не наоѓаме „потреба“ да биде нешто интересно во итни случаи, а тоа е дека iPhone треба почесто да се полни и AirPods кутијата може да се стави во џеб и да се користи во случај на потреба. Дали ви се допаѓа идејата да можете да го полните iPhone-от во полето AirPods?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.