Ногин доаѓа во „Епл ТВ“, нова услуга за забава на најмалите во нашата куќа

Продолжуваме да ги поминуваме што можеме овие ретки денови, денови во кои го поминуваме целиот ден дома и мора да се навикнеме на други работи ... Денес ви донесуваме нова опција за секој што има деца (или не) : Ногин доаѓа на Apple TV, нова стриминг видео услуга со која може да се гледаат The Paw Patrol, Дора истражувачот или Peppa Pig. По скокот ви кажуваме повеќе за Ногин, нов детски канал што сега можете да го додадете на вашиот Apple TV.

Како десетти, Ногин доаѓа на Apple TV, нова стриминг видео услуга која ни носи некои од најпопуларните програми меѓу нашите најмали. Во Ногин можеме да видиме Paw Patrol, Дора истражувачот, Пепа прасе, Shimmer сјај или Canticos меѓу многу други детски серии. И, постои забава некое време, бидејќи самата Ногин потврдува дека имаат каталог со повеќе од 1500 поглавја, сите без рекламирање и без прекини помеѓу поглавјата. И најдобро од сè, Ногин, за разлика од другите услуги, ни нуди едукативна содржинаСо други зборови, сите серии што го сочинуваат неговиот каталог имаат едукативна компонента, нешто многу интересно бидејќи другите услуги можат да се пофалат дека ја имаат целата содржина на нивните едукативни деца.

Потсетуваме дека Ногин не е нова услуга, тој дебитира на Apple TV, но неговото потекло е во 1999 година со помош на Sesame Street и Nickelodeon. Па сега знаете, трчајте да ја преземете оваа нова Noggin за Apple TV, нова услуга фокусирана на најмалата од нашата куќа што има цена од 3,99 евра месечно иако можете да го пробате 7 дена по ред. Одлична услуга што доаѓа во најпогодно време, можеме да ја испробаме и кој знае дали по тие 7 дена тестирање сè е нормално и повеќе не треба да бидеме дома ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.