Omate X, друг паметен часовник компатибилен со iPhone

Омате Х.

Светот на паметниот часовник продолжува да го зголемува својот каталог малку по малку, нудејќи сè поцелосни и економични алтернативи. Додека го чекаме доаѓањето на iWatch чие лансирање се чини дека укажува на 2015 година според последните гласини, постојат опции како што е Омате Х. кои се исто така компатибилни со iPhone.

Како што веќе се случува кај другите паметни часовници, Omate X вклучува екран на допир преку кој можеме да примаме известувања и да контролираме различни аспекти на телефонот, како што е репродукција на мултимедијална содржина меѓу многу други работи. Сето ова се постигнува благодарение на поврзувањето Bluetooth 4.0 и 1,54-инчниот екран на допир со резолуција од 240 x 240 пиксели.

Omate X се истакнува и по тоа што одговара на некои говорни команди за да контролира некои од неговите функционалности, дури се чини дека можеме да го користиме и без раце за дојдовни повици. Без сомнение, ова е многу комплетен производ чија батерија ветува а автономија до 7 ден во мирување, бројка што значително ќе падне ако интензивно ги искористиме сите нејзини можности.

Друг интересен аспект е дека овој часовник е компатибилен со iOS и AndroidЗатоа, ако еден ден решиме да скокнеме на една или друга платформа, тогаш можеме да продолжиме да го користиме Omate X нормално. Сето ова мора да им се заблагодари на креаторите кои стојат зад овој производ и кои го започнаа своето патување на Kickstarter со модел наречен Omate TruSmart, но кои сега издадоа подобрен производ, компатибилен со двата главни мобилни оперативни системи и со комерцијален оперативен систем. наречен Нуклеус.

Остануваат уште многу детали што треба да се откријат за Omate X, но засега знаеме дека ќе биде достапен од 1 септември за цена од 129 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.