Otterbox EXO EDGE и Симетрија, заштитете го вашиот iPhone и Apple Watch

Божиќната сезона е добро време за лансирање нови уреди, а со цените што ги плаќаме во моментов, заштитата стана неопходна од моментот кога ќе ги извадиме од кутијата. Денес ви покажуваме две заштитни футроли Otterbox за нашиот iPhone и Apple Watch, што исто така му дава многу привлечен спортски изглед.

Симетрија на OtterBox за iPhone

Тоа е лесна, тенка и високо заштитна футрола за нашиот iPhone, која е достапна и во многу впечатливи бои. Специфични овој црвено-портокалов модел изгледа навистина спектакуларно со iPhone 11 Pro Max црна Куќиштето е достапно за сите модели на iPhone, дури и за постарите генерации, па сигурно ќе ја пронајдете вашата во бојата што најмногу ви се допаѓа.

Како и сите куќишта на Симетрија, таа е составена од два добро диференцирани делови, едниот е изработен од тврда пластика, многу отпорен и со груба мат финиш што го зафаќа целиот заден дел на iPhone. Другиот дел е гумен, помек и е одговорен за заштита на целата рамка на нашиот iPhone, дури и на дното каде што се приклучоците.. Овој гумен дел дава, од една страна, поголема приврзаност во нашата рака, избегнувајќи паѓање, а исто така и доколку падне, ќе го ублажи ударот со земја, избегнувајќи оштетување на iPhone и на самиот случај.

Копчињата за јачина на звук и напојување се заштитени, со добро чувство кога се притискаат, и ги имаме потребните дупки за прекинувачот за исклучување на звукот, приклучокот Lightning и звучникот и микрофонот. Сите тие се пресметуваат според големината и положбата до милиметар, и со завршетоци на висината на нашиот iPhone. Дупката на фотоапаратот (сè поголема) има црна граница, избегнувајќи одраз на блицот што го предизвикуваат другите случаи и што ги уништува вашите фотографии.

Со оваа футрола Симетрија на Otterbox поставена на нашиот iPhone, чувството при земање на iPhone е безбедно, со добар зафат, без да го направите нашиот уред премногу густ и со мир на умот дека случајно паѓање од висината на нашите раце нема значи кршење на предното или задното стакло на нашиот iPhone. Многу е лесно да се постави, нешто со што не можат да се пофалат други слични случаи, а кога е поставено на нашиот iPhone, тој го крие неговиот прекрасен дизајн, но неговата боја и добра завршница изгледаат навистина добро. Неговата цена е 34,99 € на веб-страницата на Отербокс (линк)

Otterbox EXO EDGE за Apple Watch

Apple Watch стана нераскинлив придружник за многумина, дури и повеќе од самиот iPhone. Иако ви е многу потешко да го испуштите часовникот, многу почесто е да прима удари. Рамките на вратите, столовите или практикувањето спортски активности се најлошите непријатели на нашиот Apple Watch, и има моменти кога заштитата е скоро обврска. Otterbox EXO EDGE ни нуди прилично дискретна заштита без да се откажеме од која било од неговите функции.

Тоа е рамка што е поставена на нашиот Apple Watch со едноставно отстранување на ремените. Потребна е само една минута за да се стави и соблече оваа рамка, па можете да ја користите само кога ви е потребна. Горниот дел е изработен од тврда пластика, ја штити рамката и се држи надвор за да го заштити екранот на часовникот. Тоа ни овозможува пристап до круната и страничното копче на Apple Watch, а звучникот и микрофонот исто така се ослободуваат со соодветната дупка. Долниот дел, кој го изложува сензорот за отчукување на срцето и областа за полнење на часовникот, е направен од гума, поеластичен што овозможува да се стави и соблече капакот.

Компатибилен е со кој било вид ленти, не ви треба никаков адаптер или слично, затоа можете да продолжите да ги користите лентите што веќе сте ги купиле. Случајот е навистина спектакуларен со спортските ремени, иако и со металните не се судираат. Крајниот резултат на Apple Watch со футролата е погруб изглед, како спортски часовници, така што, барем според мене, не го сметам за случај од ден на ден, туку за повремени моменти. Само една лоша страна: некои полначи на Apple Watch не се компатибилни, бидејќи куќиштето не се вклопува добро кога е поставено вертикално (режим на ноќна маса).

Ако заради вашата работа, затоа што вежбате „интензивни“ спортови или едноставно затоа што сакате да го заштитите вашиот Apple Watch, случајот Otterbox EXO EDGE е една од најпознатите дискретни, тенки и најдобро готови опции што можете да ги најдете. Многу е лесно да се стави и соблече, и иако се менува дизајнот на Apple Watch, не е лошо ако сакате големи спортски часовници. Неговата цена е 19,99 € и е достапна за сите модели и во разни бои на веб-страницата на Отербокс (линк)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   РашПортон dijo

  Имам часовник со јаболка и за мојата работа работам одлично.
  Единствено, но ставам е дека страничното копче е многу тешко и треба да употребите многу сила.