popSLATE носи втор (не многу корисен) екран на вашиот iPhone

popslate-2

Сите сопственици на паметни телефони го отклучуваат екранот многу пати за да видат секаков вид на информации, нешто што ја троши батеријата многу побрзо отколку што би сакале. popSLATE ветува дека ќе стави крај на оваа навика. Тоа е случај со паметен телефон со a екран со мастило што ќе биде достапен на задниот дел на iPhone 6. Можеме да го користиме за да ги прегледаме омилените фотографии или дури можеме да го користиме за да користиме PassBook. Се чини совршено решение за заштеда на траење на батеријата.

Можеби веќе сте слушнале за овој случај, но тоа е затоа што popSLATE е двегодишен проект кој собра донации од 219.000 5 УСД. Отпрвин ветуваше дека ќе биде втор екран за iPhone XNUMX, но не стигна на време. Сега тие веќе испраќаат корици оние кои му помогнаа на проектот да продолжи, но само за iPhone 6.

На прв поглед, тоа е случај што ја зголемува тежината и големината на терминалот, но, како изговор, да се каже дека има свој мозок што овозможува синхронизација со нашиот iPhone и, во исто време, работиме самостојно. Не покажува известувања или е-пошта, но може да покаже до 8 слики (слики од екранот) што можеме да го смениме со користење на копче или програмирање временски период. Се чини дека можностите за прилагодување се многу високи, но цена, 130 долариСе чини претерано за тоа што го нуди. За таа цена, тоа треба да стори многу повеќе отколку да понуди црно-бели слики.

Најлесно од сè е да го подготвиме: само ќе треба да го поставиме куќиштето, да ја преземеме апликацијата popSLATE и, многу скокачки прозорци подоцна, телефонот ќе биде спарен со куќиштето преку блутут. Неговата најсилна страна е што не ја зема својата енергија од батеријата на iPhone, туку има своја батерија дека ветува дека ќе трае најмалку една недела. Екранот со мастило троши енергија само кога е во движење, па ако се прикаже неподвижна слика, батеријата може да трае уште подолго. Проблемот е во тоа што, иронично, користењето на Bluetooth ја прави неуспешната цел на одводот на батеријата на popSLATE и времето на траење останува пократко.

popslate-1

La апликација popSLATE е обид да се биде социјална мрежа која ќе ни овозможи да се поврземе со нашиот Инстаграм за брз пристап до некои од нашите фотографии или зграби некои слики што треба да се прикажат на задната страна на нашиот iPhone. Можеме да „лајкуваме“ или да коментираме од апликацијата и вие можете само да „репродуцирате“ слики во црно-бело, нешто што е далеку од црвеното срце на Инстаграм.

popslate-апликација

popSLATE се преправа дека е продуктивен случај за да го искористи задниот дел на нашиот iPhone, но тој не е втор екран како оној на Јотафон 2 што е целосно функционален екран со е-мастило. Покрај тоа, некои информации, како што се слики од екранот од „Мапи на Google“ или календарот, изгледаат навистина лошо, нешто што се претпоставува дека ќе го поправат со текот на времето.

Значи, ако сакате да имате втор екран за да прикажете одредени слики, popSLATE е вашата корица.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Ману Марк dijo

    Зошто мора да биде бескорисно? Фактот дека и ти не ме сакаш, бидејќи всушност тоа е xD.