PrettyRespring друг начин за рестартирање на iPhone

слика

Една од предностите на Jailbreak е што им овозможува на корисниците да прилагодете го уредот како што ни одговара. Како општо правило, корисниците обично ги прилагодуваат аспектите што влијаат на визуелната естетика од ден на ден. Пред неколку дена зборувавме за дотерување што ни го покажува напредокот на рестартирањето, така што како што се извршуваат елементите на отскочна даска, лентата за напредок напредува. Денес зборуваме за уште еден дотерување кој ни овозможува да го модифицираме начинот на рестартирање на нашиот iPhone. 

Дотерувањето PrettyRespring ни овозможува да го модифицираме начинот на рестартирање на нашиот iPhone. Наместо да ни го покаже типичното јаболко додека ги вчитуваме различните елементи на почетокот, овој пат, дотерувањето ја замаглува сликата така што кога ќе заврши процесот, екранот повторно се прикажува според целосно дефинираните, јасни елементи, така што ќе не информира дека рестартирањето на уредот е веќе завршено.

Ако го прелистуваме Safari кога повторно го прикажуваме екранот на нашиот iPhone, ќе ни го покаже екранот на прелистувачот избледени додека не заврши репродукцијата. Во моментов, овој измени е компатибилен само со iOS 9 и во верзиите iPad и iPhone, така што корисниците на iOS 8 нема да можат да го користат овој измени на своите уреди.

Овој твик тоа е потполно бесплатно на алтернативната продавница за апликации Cydia под името PrettyRespring. Во моментот вообичаените корисници на Jailbreak се Jailbreak за iOS 9.2 или веќе 9.3, чија прва бета програма пристигна оваа недела и за програмерите и за пошироката јавност преку јавната бета програма на Apple. Во моментов е достапен само Jailbreak за iOS 9.0.2. Веднаш штом ќе се појави нов Jailbreak, ќе ве информираме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   РичардGHz dijo

    I'mал ми е, но не е бесплатно ...