Рунтастични резултати, P90x на дланка

рунтастични-резултати

Играњето спортување користејќи ги нашите мобилни уреди како личен тренер станува сè помодерно. На App Store има безброј спортски апликации, нешто за што во голема мерка е виновен Runtastic, бидејќи има апликации што треба да прават за сè, но секогаш има простор за уште една. Знаејќи го трендот и дека нема многу апликации (барем познати) кои се базираат на Тренинг P90x, Runtastic започна Резултати, апликација која ветува дека ќе го промени нашето тело за приближно три месеци.

Резултатите се приклучуваат на приближно 15 апликации кои се веќе достапни на iOS, Android и Windows Phone, но австралискиот стартап неодамна купен од Adidas не сака да запре тука. Резултатите се фокусираат на тренингот за и за телото и се предлог на Runtastic за обука P90x, модерен персонализиран тренинг што ветува дека ќе нè направи зголемување, тон, телесната тежинаитн., во вкупно три месеци.https://youtu.be/uvzeH2dvvdQ

Резултатите се достапни бесплатно во App Store, но ќе мора да се платат 59,99 € годишно (или 9,99 € месечно) ако сакаме да го отклучиме динамичниот план од 12 недели. Ако го сториме тоа, ќе добиеме поддршка од заедницата Рунтастик, водич за исхрана и повеќе од 120 видеа со вежби, некои видеа што велат дека се снимени со резолуција од 6К и им се попријатни за окото ... ако имаме компатибилен монитор , се разбира. Доколку се определиме за бесплатна содржина, ќе имаме пристап само до некои рутини и ќе треба рачно да го следиме нашиот напредок. Покрај тоа, нема да имаме персонализиран план за обука што би го добиле доколку го платиме планот за премија. Според Рунтастиќ, добрата работа кај Резултати е што не ни треба тим или тренер, што може да ни помогне да останеме во форма дури и кога немаме многу време (или простор). Дали сте подготвени да добиете резултати?

Повеќе информации во Рунтастична официјална страница за Резултати.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Огорчен dijo

  Ако не плаќате, нема корист.

 2.   Пепе dijo

  Каква измама