Satechi се залага за iPad, неопходен

IPad станува сè покорисен на нашата работна површина благодарение на новите карактеристики што Apple ги вклучува во iPadOS и за ова е неопходна добра поддршка како оваа од Satechi што ги комбинира дизајнот и функционалноста.

IPad, во мојот случај iPad Pro, стана мојот совршен уред за мобилност, но малку по малку, тој исто така зазема место кога сум пред моето биро, и за да консумирам мултимедијална содржина и да ми помогне во работата со компјутерот. . И за тоа многу е подобро да користите специфичен држач што го издигнува и ви овозможува да го прилагодите аголот на навалување повеќе отколку што тоа го прави магичната тастатура. Сето ова и многу повеќе е она што можете да го направите со овој алуминиумски штанд од Satechi.

Направено целосно од алуминиум, чувството надвор од кутијата не може да биде подобро. Ладен, цврст, тежок допир ... неговиот квалитет на градење е многу висок, и тој е полн со мали детали што рефлектираат дека многу работи биле земени предвид при неговото дизајнирање. Првото нешто што се издвојува е неговото, но, доста високо (практично половина килограм), за сметка на основата. Оваа тежина придонесува за стабилноста на држачот, што ви овозможува да го поставите iPhone во која било посакувана позиција без да поместите ниту еден милиметар.. Двете шарки на штандот ви овозможуваат да го подигнете или спуштите склопот и да го прилагодите аголот на наклон на iPad, нудејќи скоро целосен опсег на движење: подигната позиција за прегледување на мултимедијална содржина, или практично на ниво на биро за да можете да напишете со Apple Pencil.

Претходно зборував за деталите што ја подобруваат поддршката. Прво наоѓаме неколку области кои се покриени со мек силикон за да се заштити површината на нашиот iPad кога ќе го поставиме на потпората. Исто така е покриен со овој материјал во неговата основа, да ја заштитиме површината таму каде што ја поставуваме и да ја поправиме за да не се лизга на неа. И, исто така, имаме две дупки преку кои можеме да го поминеме кабелот за полнење, овозможувајќи ни да го наполниме нашиот iPad и хоризонтално и вертикално, без најмал проблем.

При поставување на iPad на штандот, чувството на сигурност е многу високо. Шарките се доволно силни штом еднаш ја поставите посакуваната позиција, нема да се движи половина милиметар. Всушност, ако може да се стави некој проблем на поддршката, тоа е дека понекогаш ви требаат двете раце за да можете да го артикулирате. Претпочитам ова да биде лабаво или да давам малку по малку ... за мене, одлуката донесена од Сатечи во врска со ова е точна.

штандот ви овозможува позиции за многу различни намени. Одлично е за уживање во мултимедијална содржина, но исто така дозволува ставете го веднаш до вашиот главен монитор за да ја користите функцијата Sidecar со macOS, што го претвора вашиот iPad во втор монитор, со сите предности што ги носи ова. И сметам дека најниската позиција е многу пријатна за да можам да пишувам или да цртам со Apple Pencil. И, ако сакате да користите надворешна тастатура и глувче, имањето на вашиот iPad на овој држач ќе ви овозможи да го поставите во најдобра позиција за работа со него.

 

Мислење на уредникот

Разновидноста на алуминиумскиот држач Satechi овозможува да се користи на многу начини: со надворешна тастатура и глувче, да пишува со Apple Pencil, да ужива во мултимедијална содржина или да го користи како дополнителен монитор на вашиот Mac благодарение на Sidecar. Додадете на тој одличен квалитет на градење и навистина зачудувачка стабилност, резултатот е додаток што би му бил потребен на скоро секој корисник на iPad на своето биро. Неговата цена е 55 евра на Амазон (линк)

Штанд на IPad
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
55
 • 80%

 • Штанд на IPad
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена: 25 април 2021
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Изградба на квалитет
 • Стабилност во која било позиција
 • Останува фиксиран во посакуваната позиција
 • Силиконски заштити

Contras

 • Движењето на шарката е нешто тешко

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.