Сонос објаснува зошто вашиот Play: 1 и другите звучници немаат поддршка за AirPlay 2

El AirPlay 2 Apple дебитираше во легендарните звучници Sonos, AirPlay 2 што ќе ни овозможи долгоочекуваниот Multiroom на момчињата од блокот меѓу многу други подобрувања околу аудио кодирањето што се прави преку овој безжичен преносен систем. Ер Плеј 2 што нема да ги достигнам сите звучници на Sonos токму поради ограничувањата што ги имаат постарите модели, а тоа не е, Sonos Play: 1 нема да го има долгоочекуваниот AirPlay 2 на Apple. По скокот ви ги даваме сите детали ...

Информациите што ви ги донесуваме доаѓаат по интервјуто во кое момците од Енгаџет го прашаа Ник Милингтон, менаџер на производи на Сонос. А. Милингтон кој исто така ги поздрави и објавените најнови уреди од познатата компанија за звучници.

Во последниве години се фокусиравме на подобрување на брзината на развој и лансирање на производи. Ние сме многу горди што го започнавме Playbase, Sonos One, за релативно краток временски период.

Како што ви рековме, во интервјуто за „Ендгаџет“, Ник Милингтон коментира како ресурсите што ги користи AirPlay 2 ги натерале да размислат за вградување на овој нов систем од Apple на постари звучници како Играј: 1 (Тие беа лансирани во 2013 година). Се разбира, Милингтон, вели дека ова ограничување е потребно за да продолжиме да ја поддржуваме Play: 1 со нови надградби ...

Видовме дека AirPlay 2 троши огромна количина RAM и процесорски ресурси во рамките на секој производ. Сакавме Play: 1 да ги користи оние ресурси што AirPlay 2 ќе ги преземе во ажурирањата што му овозможуваат на Play: 1 да работи во повеќе-собни конфигурации со новите звучници на компанијата. избирање Долговечноста наспроти новиот AirPlay 2 е начинот на кој компанијата мисли дека може да ги задржи клиентите спречувајќи ги да ги заменуваат своите звучници за неколку години.

Значи, знаете, ако имате старо Играјте: 1 нема да го добиете долгоочекуваното ажурирање на AirPlay 2Но, ќе добивате бесконечни ажурирања неколку години за да бидете во тек со вашиот одличен звучник Sonos Play: 1.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.