Sonos ќе го лансира својот нов S2 софтвер за овие уреди

Сонос е една од аудио компаниите што ни ги оставаат најдобрите сензации, токму тука на „Актуалдадид iPhone“ тестиравме многу нивни уреди и секогаш, до сега, со добри резултати. Сето ова се должи на големата инвестиција што ја прават во хардверот, деталите на производите и недвосмислено посебната грижа што ја водат со софтверот. Тоа е компанија што соработува со „Епл“ во многу околности и ова му помогна да се позиционира добро меѓу клиентите на јаболко.

Така работите, Сонос планира многу изданија оваа недела, но можеби едно од најголемите е лансирање на новиот оперативен систем S2.

Првото нешто е да знаете кои уреди се компатибилни со Sonos S2, и тука ја имаме официјалната листа:

 • Игра: 1
 • Игра: 3
 • Игра: 5 (генерал 2)
 • Лента за репродукција
 • Поврзете се (генерал 2)
 • Поврзете се: Засилувач (Gen 2)
 • Една
 • Еден СЛ
 • Зрак
 • Засилувач
 • Порт
 • Зголемете
 • Симфониски
 • Се движат
 • под

И, исто така, имаме голем број уреди кои се изоставени како што се првата генерација на Connect, првата генерација на Play: 5 или првата генерација Coonect: Amp. Точно е дека огромното мнозинство се компатибилни уреди, но кој и да инвестира во првата генерација на Play: 5, сепак е малку разочаран од овој неодамнешен потег.

Од своја страна, новиот оперативен систем ветува поголем аудио капацитет преку WiFi, подобрување на квалитетот на преносот, како и нови софтверски услуги што ќе бидат додадени наскоро. За да ги ажурирате оперативниот систем и апликацијата, едноставно мора да отидете во Поставки и да ги извршите соодветните ажурирања на софтверот во рамките на апликацијата Sonos, нема мистерија, истиот гест што го користите за ажурирање на звучниците. Ова не значи дека уредите со стариот оперативен систем, S1, ќе престанат да работат, тие едноставно нема да стекнат нови можности, но тие ќе бидат целосно оперативни и компатибилни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.