Безжичен полнач за iPhone Spigen Essential F306W, безжичен полнач фокусиран на iPhone X

Spigen Essential F306W iPhone X

Ако има една компанија за додатоци на опрема на Apple што силно ја препорачувам, тоа е Spigen. Оваа компанија, која веќе неколку години е на пазарот, е една од алтернативите што најдобро ги надополнуваат мобилните уреди. И, покрај тоа што имаат голем каталог на корици, тие исто така нудат решенија за полнење. Најновиот безжичен полнач со технологија Qi е Безжичен полнач за iPhone Spigen Essential F306W.

Во моментов имам заштитен iPhone 7 Plus со обвивка од Spigen - ултра хибриден модел - и екран со заштитен камен стакло од истата компанија. Резултатите по повеќе од една година се дека случајот - и iPhone - продолжува како првиот ден. Веќе ми беше кажано добро за оваа компанија. И, разгледувајќи ја нивната веб-страница за новости, го сфатив тоа Тие додадоа нов безжичен полнач фокусиран на неговата употреба со најновите модели на iPhone.

Полнач за iPhone Spigen Qi

Шпиген знае како да работи додатоци. И овој полнач Безжичен полнач за iPhone Spigen Essential F306W, е кружен модел кој работи со Qi технологија и може да достигне постигнете брзина на полнење до 10 W. Се разбира, ни е кажано дека во случај на iPhone оваа брзина ќе достигне најмногу 7,5 W.

Од друга страна, тие сакаат да бидете смирени додека ја товарите вашата опрема. И така вклучете технологија „ControlHeat“ за да ги заштитите вашите iPhone 8, 8 Plus или iPhone X од преоптоварувања и прегревање. Исто така, неговата основа и површината се изработени од нелизгачка гума, така што опремата е добро поддржана и не се лизга за време на сесијата за полнење.

На крај, овој Spigen Essential F306W iPhone безжичен полнач оди придружено со wallиден адаптер компатибилен со технологијата за брзо полнење QuickCharge 3.0. Уште повеќе, самата компанија посочува дека за да добиете максимални перформанси секогаш треба да користите ваков тип адаптер или барем QucikCharge 2.0. На цена од овој полнач Qi е 59,99 УСД (околу 49 евра за промена).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.