Spigen Classic One, вашиот iPhone X со оригинален дизајн

Шпиген започна комеморативни насловни страници искористувајќи ја XNUMX-годишнината и ние го анализираме моделот Classic One, специјално создаден за iPhone X и кој му дава дизајн на оригиналниот iPhone, оној што беше лансиран пред повеќе од десет години и кој многумина сè уште го паметат како најдобар дизајн за паметниот телефон на Apple.

Ние го тестираме случајот и го гледаме конечниот резултат, како и материјалите од кои е направен. Деталите, како што се тастатурите, се истакнуваат во корица што е совршена за најстатичните а тоа исто така го штити вашиот iPhone од падови. Повеќе слики и детали подолу.

Овој модел Spigen Classic One се произведува во два различни материјали: внатрешна кутија TPU што му се калапува на вашиот iPhone како нараквица и се грижи за елементите што ги гледаме во црно, и друга кутија за поликарбонат што е она што му го дава тој метален изглед, совршено имитирајќи го мат алуминиумот на iPhone 2G. Шпиген дури се погрижи и за деталите на тастатурата, која на оригиналниот iPhone беше црна пластика. Со оваа комбинација на материјали, марката постигнува максимална заштита од падови, дека капакот е многу лесен за поставување без да мора да се форсира и има многу добар допир и зафат.

 

Единствената разлика што случајот ја претставува во однос на оригиналниот модел е хромираната рамка на iPhone 2G. Спиген избра да му даде на случајот сјајна црна боја што воопшто не изгледа лошо, но јас лично би сакал да го почитувам оригиналниот дизајн што е можно повеќе. И да е така, не може да се негира дека крајниот резултат е многу добар и дека многу ќе им се допадне на оние што го имале оригиналниот модел или копнееле по неговиот дизајн. Неговата цена е исто така добра за само 19,99 € en Амазон со испорака за 24 часа ако сте премиер клиент.

Мислење на уредникот

Спиген Класик Еден
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
19,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Оригинален дизајн на iPhone
 • Висока заштита од падови
 • Лесно се става и полетува
 • Добри финиши

Contras

 • Дупка за јаболко да се види

Галерија со слики


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Дејвид dijo

  На прашањето откако го открив (ќе пристигне утре), го сакам.
  Покрај тоа, многу му верувам на Шпиген како производител на корици, за мене најдобриот однос / квалитет
  Ви благодариме за статијата!