SteelSeries го лансира Nimbus White, ограничено издание достапно само во продавницата на Apple

Лансирањето на четвртата генерација на Apple TV значеше повторно раѓање на контролори за Bluetooth, контролери кои ни овозможуваат да уживаме во омилените игри директно на големиот екран на нашиот дом како да е конзола. Во моментов на пазарот можеме да најдеме голем број на вакви уреди, но тоа навистина ни нуди вредност за парите, можеме да ги броиме на прстите од едната рака. SteelSeries, за кој веќе зборувавме во претходни прилики, е специјализиран за ваков тип на контролери и штотуку започна специјално издание наречено Nimbus White, контролер кој не само што ни овозможува да уживаме во игрите со Apple TV, туку исто така ни овозможува и тоа со нашите игри со Mac или уреди базирани на iOS.

Во ова специјално издание, каде што единственото нешто што варира е неговата боја, Nimbus White е компатибилен со повеќе од 2.000 игри компатибилни со Apple TV покрај тоа што ни овозможува да го контролираме Apple TV. Nimbus White батеријата ни овозможува да уживаме во нашите омилени игри 40 часа И како црниот модел, се полни преку врската Lightning. Верзијата Bluetooth што ја користи е 4.1, па затоа потрошувачката е толку тесна и ни овозможува да играме голем број часови без да мора да го полниме.

Моделите на SteelSeries Nimbus се компатибилни со iPad трето  XNUMX-та генерација наваму, со XNUMX-та и XNUMX-та генерација на iPod, со iPhone 4s 5 наваму и само со четвртата генерација на Apple TV. SteelSeries Nimbus White е достапна преку веб-страницата на Apple и на Apple Store за 59,95 долари, иста цена на црниот модел, но за разлика од овој, белиот Може да се набави само преку продавниците на „Епл“, физички или преку интернет-продавница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   гаксилонгас dijo

  Здраво Игнасио, Nimbus SteelSeries не е компатибилен со третата генерација на iPad, ниту со iPhone 4s, имам Nimbus, iPad 3 со iOS 8.4 (не може да се спои со Bluetooth), iPhone 4s со iOS 8.4 (без спарување на Bluetooth успева) и iPhone 4s кој работи со iOS 9.3.3 (ако успее да се спари со Bluetooth, но не работи со игри), и не успеав да го натерам Nimbus да работи со какви било игри на ниту една од нив. Но, контролата работи одлично на мојот Apple TV 4, iPhone 5, iPhone 5s и iPhone 7. На страницата Apple Store (http://www.apple.com/shop/product/HJ162ZM/A/steelseries-nimbus-wireless-gaming-controller) се споменува дека е компатибилен со iPhone 4s, но не е, и дека е исто така компатибилен со iPad со ретинален дисплеј, но тој всушност го збунува корисникот затоа што и iPad и 7-та и XNUMX-та генерација беа рекламирани како iPad со мрежница екран и се чини дека тие се однесуваат на четвртата генерација на iPad, мислам дека сакаа да ја избришат третата генерација на iPad од мапата, како што ќе се сетите, тој беше само главниот јунак на таблетите на Apple XNUMX месеци пред iPad да биде објавен четврти генерација. Но, ако одиме на страницата на производителот ( https://steelseries.com/gaming-controllers/nimbus ) можеме да потврдиме дека споменува дека е компатибилен со iPad од четвртата генерација наваму и со iPhone 5 наваму. Сè уште не разбирам зошто не работи со iPhone 4s и iPad 3, ако и iPad 4 и iPhone 5 ја имаат истата верзија на Bluetooth, што е 4.0. Слично на тоа, SteelSeries споменува дека Nimbus е компатибилен со сите iPad mini, а iPad mini од првата до третата генерација имаат Bluetooth 4.0. Поради ова големо сомневање, подигнав билет за поддршка со момците во SteelSeries и веднаш штом добијам одговор, ќе се вратам на овој пост да ви кажам.

  Честитки!

  1.    Игнасио Сала dijo

   Ви благодарам многу за информацијата. Ја ажурирам статијата што чека да одговорите на момците во Steelseries.

   честитки.