TaiG работи и на jailbreak-от за iOS 9.2 и ќе дојде наскоро

jailbreak-taig-92

Постојат многу корисници кои прашуваат за статусот на џеилбрејк за iOS 9.2. Минатиот 9 декември ве известивме дека Pangu веќе работеше на џеилбрејк на нашиот iPhone со инсталирана најнова верзија на iOS и денес ви донесуваме повеќе добри вести: другиот кинески хакерски тим, ТајГ исто така работи на џеилбрејк за iOS 9.2. И, што е најдобро, неговото лансирање може да биде многу порано отколку што мислите. Божиќен подарок?

3К асистент е оној кој бил задолжен да го комуницира преку социјалната мрежа Сина Веибо, што е Твитер што се користи во Кина. Лошото е што објавата што ја објавија на социјалната мрежа е избришана и причината е непозната, но ме потсетува на она што се случува со протекување од важни компании кои први ги филтрираат информациите и тие веднаш исчезнуваат. Како и да е, има фаќања во блог суперфена.

Алатката за jailbreak-от на нашиот iPhone, iPod или iPad со инсталиран iOS 9.2 не е завршено, далеку од тоа, но тоа ќе биде во блиска иднина. И, како што сите се надеваме, оваа алатка ќе биде објавена јавно и за сите корисници.

Се сеќаваме дека iOS 9.2 донесе само важни вести во списокот на подобрувања на промените во Safari и новите јазици за Siri (и ја поправи компатибилноста на далечинскиот управувач со Apple TV 4), но она што сите нè интересира е корекција на грешки и флуентност. Иако сè уште не е совршен, iOS 9.2 е перформансите се подобрија на многу уреди и заостануваат во анимациите, така што информацијата што ни доаѓа денес од Веибо е одлична вест. Можеме само да почекаме уште малку. Пристигнувањето на jailbreak-от за iOS 9.2 е само прашање на време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Дејвид dijo

  Уфф да видам дали е вистина
  Би било добро како Божиќен подарок

 2.   Жозе dijo

  Бла бла бла

 3.   Momo dijo

  Бла бла бла не, она што уредникот вели дека е вистина, всушност тие велат дека ја имаат опремата за отсуство на полирање

 4.   Ричард dijo

  Тоа го рекоа и оние од Пангу и еден месец подоцна ништо. Passes .. времето минува, верзиите iOS продолжуваат да напредуваат и ние сме без Jailbreak ..

 5.   Слика на зачувачот на Рафаел Пазос dijo

  Сфатете дека не е лесно да се направи jailbreak, тука луѓето веруваат дека е многу лесно да се хакира iOS ... прво мора да го лоцирате експлоатирањето на целта, потоа да програмирате, па да го направите да работи ... и потоа да го активирате ... не е лесно ... Постојат илјадници и илјадници командни линии.

  Исто така, гледам многу непочитување на оваа страница кон уредниците на наведената страница ... Не знам каде ве научиле на образованието, но на училиште, секако не ...

 6.   Рамин Рамон dijo

  … Се вика слобода на изразување, ако сте биле образовани, би разбрале што значи тоа.

  1.    Сојлент dijo

   И го имате премногу, до тој степен што дури и не ја разбирате разликата помеѓу слободата на изразување и недостатокот на почит ...

 7.   Слика на зачувачот на Рафаел Пазос dijo

  Едно е слобода на изразување, што е да се зборува слободно, а образованието е да се зборува со почит, ако се согласувате и со едното и со другото, образованата личност е најдоброто што можете да го најдете, тоа е она што го сакаат повеќето луѓе, а не она што доаѓа како навредливо прво и без објаснување ... но се чини дека не си бил на училиште ..

  Поздрав и се надевам дека ќе се смените! Дека ако одиш толку лошо ... ќе завршиш лошо ...

 8.   Естакато dijo

  Здраво, може ли некој да ми каже дали никогаш не можете да го џеилбрејкувате iphone 4. Мислам на IOS 9. Ви благодарам

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Здраво, Естакато. IPhone 4 не може да инсталира iOS 9. Ако мислите на 4S, еден за iOS 9.2 се очекува „наскоро“.

   Честитка.