TotalMount Pro: додаток за скривање на вашиот Apple TV зад телевизорот

јаболко ТВ додаток

Дали имате закачен телевизор на вашиот wallид и не сакате да се прикажуваат каблите на Apple TV? Компанијата Innovelis дизајнираше додаток што ни овозможува скријте го нашиот Apple TV четврта генерација зад телевизорот. Овој додаток е крстен со името на TotalMount Pro и тој е тотален флексибилен, затоа ќе ни овозможи да го поставиме комплетот во која било позиција што ја сакаме.

Со TotalMount Pro можеме да го ставиме Apple TV виси веднаш под ТВ или да го скриеме целосно, вклучувајќи го и HDMI кабелот (можете да го скриете кабелот за напојување покрај ТВ). Но, една од најпознатите curубопитни точки на овој додаток е тоа што тој исто така вклучува „џеб“ за далечинскиот управувач, така ќе биде тешко да се изгуби. Овој џеб можете да го ставите на страната на вашиот телевизор или на задната страна и тоа осигурува дека вашиот нов далечински управувач е секогаш наполнет (запомнете дека четвртата генерација на далечинскиот управувач Apple TV е наполнет со кабел за молња и е стар околу три месеци. Автономија со нормална употреба).

Според креаторите на TotalMount Pro, овој додаток е исклучително лесен за инсталирање на ТВ и процесот ќе ни одземе неколку минути. Пакетот вклучува две единици што ќе ни овозможат да ги организираме каблите на Apple TV.

TotalMount Pro сега е достапен за продажба на интернет-страницата на Apple, но и во продавниците на компанијата ширум светот. Во САД има цена од 30 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мисаел Морис dijo

  Не мислам дека оние што купуваат телевизор на Apple сакаат да го „сокријат“, многумина го купуваат за да поверуваат со своите пријатели и роднини.

  1.    Себастијан dijo

   хахаха и јас го мислев истото

 2.   jordi dijo

  Имам маки мини монтиран зад RV

 3.   МандаХуевс dijo

  Зошто ќе го купам тоа ако можам да користам лента за да го залепам Apple TV зад мојот телевизор?!