VLC за iOS се враќа во App Store

VLC за iOS

VLC е толку познат мулти-формат видео плеер што не бара презентација, голем дел од луѓето го користат поради неговите безброј можности бидејќи е достапен за системи како OS X, Windows, Linux, Android и повторно, iOS.

Повторно велам затоа што овој играч уживаше да се дружи тивко во App Store сè додека нејзиниот креатор го отстрани поради недостаток на успех, и како последица на тоа имаше голем број клонови наречени VLC за iOS и други во App Store, нешто што како што можете да замислите не му се допаѓаше премногу.

Факт е дека тие одлучија да стават крај на бесконечноста на клонови ослободувајќи a нова и подобрена верзија на познатиот плеер што треба да биде достапен во Апликацијата Продавница на сите земји малку по малку (за време на пишувањето на овој напис, тој не е достапен во Апликацијата Шпанија)

Благодатта на овој играч се заснова на неколку точки, како што е тоа ги репродуцира сите формати, што е со отворен извор и затоа е целосно слободен, итн ...

Апликацијата бара iOS 6.1 или повисока за функционирање и е прилагодена на 64 бита, поддржувајќи ги најновите модели на iPhone и iPad.

Можете да го преземете кога е достапно од следниот линк:

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хавиер Мојаро Луке dijo

  Сè уште не е во шпанската продавница за апликации!

 2.   Дани ноја dijo

  Или во Швајцарија

 3.   Ангел Рис dijo

  Сè уште не во Мексико

 4.   Кристофер кастро dijo

  Сè уште не е достапно ... Читање пријатели со разбирање

 5.   Лолоито dijo

  Обидете се да ги погледнете папките со „Купените“ апликации, јас, како и многумина, го пропуштив VLC, и кога денес ги прочитав вестите дека веќе ги има, погледнав во продавницата за апликации во Мексико и ништо, потоа барав во Google и тој ме испрати на reddit, каде што ја даваат таа опција, во „Набавено“, побарајте VLC и voila, можете да го преземете. Очигледно работи само за оние кои во одреден момент веќе го преземале. 🙂

 6.   Час dijo

  Дали некој знае дали ќе игра AC3? Замислувам дека е слободен, тоа нема да биде можно

 7.   Час dijo

  Се коригирам:

  Репродуцирајте ги сите датотеки, во сите формати, вклучувајќи ги и егзотичните, како класичниот VLC медиа плеер.
  Репродуцирајте MKV, повеќе аудио записи (вклучително и 5.1) и песни за преводи (вклучително и SSA!).
  Поддршка за мрежни потоци, вклучително и HLS, MMS или RTSP.
  Вклучете видео филтри, манипулација со брзината на репродукција и добро пребарување.
  Медиумска библиотека, со поставување WiFi, интеграција на Dropbox и Google Drive и изборно заклучување на лозинката.
  Интеграција за слушалки со Bluetooth и AirPlay.
  Откривање на услугите на локалната мрежа со UPnP
  Поддржува iOS 6.1 или понов
  Целосна поддршка од 64 бита на најновите iPhone и најновите iPad
  Целосно бесплатно, бесплатно и со отворен извор.

 8.   Озирис Армас Медина dijo

  Класа, НЕ земај го Ac3, проверен од мене сега

 9.   Маркос dijo

  Се појавува во продавницата како преземање за ажурирање и одговара дека предметот повеќе не е достапен

 10.   Хесус Мануел Блазкез dijo

  Секако. Ни мене не ми дозволува да го инсталирам. Вели дека предметот повеќе не е достапен.