WhatsApp ви овозможува да овозможите режим на намалена употреба на податоци

Новата верзија на популарната апликација за пораки WhatsApp додава нова функција што ја наоѓаме сега достапна на нашиот iPhone. На објавената нова верзија е 2.20.10 и во неа наоѓаме нова точка различна од онаа што ја видовме во претходната верзија, опција за овозможување на режимот за намалена употреба на податоци на iPhone и оневозможување на автоматско преземање на мултимедијални датотеки во WhatsApp.

Вестите во оваа апликација пристигнаа на оскуден, но постојан начин подолго време и во овој случај не премногу промени на претходната верзија, освен ако не можеме да видиме во белешките што ги опишуваат додадени нови карактеристики.

Поврзана статија:
Ажурирајте WhatsApp до најновата достапна верзија за да спречите бришење разговори

Оваа нова опција е интегрирана во поставките на апликацијата со цел да се намали употребата на податоци, така што оние од нас кои имаат iPhone можат да пристапат до него директно од делот за конфигурација. Вистината е дека можеме да смениме неколку опции за преземање податоци во делот Поставки> Податоци и складирање, така прилагодиме ако сакаме да преземаме фотографии, видеа, музика или која било друга содржина можно е користење на WiFi или 4G мрежа.

Апликација што ги подобрува своите функции подолго време, освен тоа, падот на услугите што се случија во специфични периоди од годината кога апликацијата се користеше на масивен начин, се далеку. Накратко, за многумина ова е главната апликација за испраќање и примање пораки од секаков вид, фотографии, датотеки и документи. WhatsApp продолжува да се подобрува од месец во месец и во овој случај новата верзија Додадете ја оваа опција како истакната карактеристика за да ја намалите потрошувачката на податоци.

WhatsApp Messenger (врска со AppStore)
WhatsApp Messengerслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.