WhatsApp ви овозможува да испраќате фотографии што ќе се гледаат само еднаш

Компанијата на Марк Цукерберг, сопственикот на Фејсбук, продолжува да работи напорно WhatsApp, имплементирање во услугата за инстант пораки низа функционалности што се веќе достапни во другите негови апликации, во овој случај тоа е нешто што веќе се случува во разговорот на Инстаграм.

WhatsApp ја спроведува можноста за испраќање фотографии и видеа што може да се прегледуваат само еднаш, со што значително се подобруваат неговите карактеристики на приватност. Ова е еден од најинтересните чекори на WhatsApp во последните неколку месеци, непосредно пред да започне вистински систем со повеќе платформи, споредлив со оној на Facebook Messenger или Telegram.

Во моментов не можеме да потврдиме дали овој нов систем за испраќање фотографии што може да се види само еднаш, е имплементиран природно во сите верзии на WhatsApp, не е познато дека тие го распоредиле во верзиите за Android и во случај на iOS, оној што нè засега, засега сме можеле да го набудуваме само во бета-верзијата на WhatsApp што ја тестираме за да можеме веднаш да ви ги кажеме сите новости. Сепак, WhatsApp веб-верзијата го имплементираше апсолутно за сите корисници, па можете да ја разгледате сега.

Кога додавате фотографија, таа ќе се појави во полето за текст мало копче што се однесува на "1" со круг околу него. Ова копче ќе ни овозможи да ја активираме и деактивираме можноста за прилагодување на испратената фотографија или видео, така што може да се гледа или репродуцира само во една прилика, а со тоа и познатите пораки за „самоуништување“ нема да бидат потребни. Оваа нова можност на WhatsApp е многу интересна, иако не сме сигурни дали ќе се однесува на снимките на екранот, како што тоа го прави на Инстаграм, или ако напротив нема да има ограничување во овој поглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.