WhatsApp за iPad е речиси подготвен

WhatsApp за iPad

По долгогодишно шпекулирање за оваа можност, се појавуваат првите слики на WhatsApp за iPad што укажуваат дека неговото лансирање е веќе повеќе од можност во многу блиска иднина.

По долгогодишно неразбирливо чекање, најпопуларната апликација за пораки во Шпанија и многу други земји конечно ќе има верзија за iPad. Ние повеќе нема да мораме да користиме веб WhatsApp или да го поврзаме нашиот iPhone за да можеме да испраќаме и примаме пораки од таблетот Apple. Како што објави WABetainfo, многу сигурен извор кој секогаш ги очекува вестите на WhatsApp, Поддршката за iPad веќе постои во апликацијата Фејсбук БетаИако с yet уште не е достапен за широка употреба, дури и кога е запишан во програмата Бета. WABetainfo успеа да ја активира оваа функционалност и ни нуди слика од екранот во која можеме да видиме како се појавува iPad меѓу уредите поврзани со вашата сметка.

WhatsApp веќе долго време тестира компатибилност со повеќе уреди за неговата примена. Ова беше првиот неопходен чекор, така што апликацијата за пораки може да се користи на различни уреди без потреба нашиот iPhone да биде поврзан. Досега, употребата на неколку уреди со WhatsApp беше можна само преку WhatsApp веб, која беше директно поврзана со нашиот iPhone за да може да испраќа и прима пораки. Со оваа нова функционалност, WhatsApp ќе работи како Телеграма, со независни уреди поврзани со една сметкаНа Може да се поврзат најмногу четири уреди, покрај нашиот iPhone.

Не знаеме кога ќе биде лансирана оваа нова функционалност, засега првото нешто што ќе треба да се случи е тоа што е достапно во WhatsApp Бета за регистрираните во него, а подоцна ќе биде јавно пуштено во употреба за сите корисници. Исто така, ќе има компатибилност со повеќе уреди на Андроид, така што може да се користи и на таблети со оперативен систем Google.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Нирвана dijo

    Колку тажно …